AKCE 2020: kam vyrazit za nejen metalovou hudbou v květnu?

AKCE 2020: kam vyrazit za nejen metalovou hudbou v květnu?

Květen se blíží, venku se otepluje, naplno rozjíždí se sezóna nejen open air akcí – festivalů i samostatných koncertů. A musím říct, bude to vskutku našlapaný měsíc, že člověk pomalu neví, kam dřív. A i když je teď situace, jaká je, pevně věřím, že do května se život vrátí do normálu a budeme si moct všichni společně nejen tyto akce užít :-)

Brněnský Majáles

Hned 1. května se koná již 17. Brněnský Majáles, kde se představí Marek Ztracený, Mirai, Ben Cristovao a další hvězdy české a slovenské hudební scény.
Vstupenky: brno.majales.cz

Magnum

Ve stejný den, tedy na Svátek práce, se v pražském klubu Nová Chmelnice představí hard rocková legenda Magnum. Kapela v lednu vydala 21. studiové album “The Serpent Rings” a v březnu vyrazila na turné na jeho podporu, v jehož rámci se staví právě i v Praze.
Vstupenky: mastersofrock.cz , ticketmaster.cz

Visions of Atlantis

V sobotu 2. května se ve zmíněné Nové Chmelnici představí rakouští Visions of Atlantis. Jako speciální hosté vystoupí Edenbridge, jako support pak Scarlet Aura a Leecher. Jestli VoA v Praze náhodou zmeškáte, nezoufejte – v červenci budou na festivalu Masters of Rock se speciálním setem v doprovodu pražského symfonického orchestru.
Vstupenky: mastersofrock.cz , ticketmaster.cz

Olomoucký majáles

Olomoucký majáles, který proběhne ve středu a čtvrtek 6. a 7. května, letos slaví 10 let. Své narozeniny oslaví nejen koncerty (vystoupí například Pipes and Pints nebo The Tap Tap), ale také filmy, divadlem, workshopy, venkovními aktivitami nebo prezentacemi studentských a neziskových organizací.

Majáles Ostrava

V předvečer státního svátku, ve čtvrtek 7. května, se na Slezskoostravském hradě bude konat 26. ročník Majálesu Ostrava. Na hlavní scéně se představí například Pokáč, Mirai, Marpo & TroubleGang nebo Fast Food Orchestra.
Vstupenky: majalesostrava.cz

Hradecký majáles

Přímo ve státní svátek, tedy 8. května, se v Hradci Králové odehraje 14. Hradecký majáles. Patří do stejné “rodiny” jako ten Brněnský, zmíněný výše, a Plzeňský, o kterém ještě bude řeč, a tudíž má i z velké části stejné účinkující, těšit se tedy můžete na již zmíněné Mirai, Marka Ztraceného nebo také Kapitána Demo či Pokáče.
Vstupenky: hradec.majales.cz

Karvinský majáles

Ve stejný den, v pátek 8. května, proběhne Karvinský majáles. Tradiční oslava studentského života nabídne vystoupení UDG, Simy, Pokáče, Mirai a dalších umělců.
Vstupenky: dokoran.info , goout.cz

Jamie Cullum

Britský zpěvák Jamie Cullum se již dvakrát, v letech 2009 a 2013, představil na festivalu Colours of Ostrava, letos ale poprvé dorazí také do Prahy. V úterý 12. května vystoupí v O2 universum v rámci svého turné k desce “Taller”, která vyšla loni v červnu.
Vstupenky: ticketmaster.cz

Pet Shop Boys

Britské duo Pet Shop Boys v rámci svého historicky prvního best of tour přijede i do České republiky. Ve středu 13. května vystoupí v pražském Foru Karlín.
Vstupenky: listocheck.cz

Majáles Pardubice

V pátek a sobotu 15. a 16. května se bude konat Majáles Pardubice. Mezi potvrzenými vystupujícími jsou Divokej Bill, Horkýže Slíže, Lenny, Marek Ztracený, Mydy Rabycad, No Name, Vypsaná Fixa nebo Wohnout.
Vstupenky: majalespardubice.cz , ticketlive.cz

Queen Relived

15. a 16. května se v pražské O2 areně odehrají dva koncerty v kapely Queenie v rámci show Queen Relived. Původně se měl konat jen koncert 15. května, ale pro velký zájem byl přidán nejdřív koncert 16. května, pak také 21. prosince.
Vstupenky: ticketportal.cz , ticketmaster.cz

Plzeňský majáles

V sobotu 16. května 30. narozeniny oslaví Plzeňský majáles. Festival nabídne vystoupení kapel jako Škwor, Divokej Bill, Pipes and Pints, No Name nebo Vypsaná Fixa. Samozřejmostí jsou i různé doprovodné akce.
Vstupenky: plzen.majales.cz

Mgła + Diocletian + další

Ve stejný den, v sobotu 16. května, se v rámci svého turné The Stench of Zeitgeist v pražském Paláci Akropolis zastaví polská kapela Mgła. V průběhu večera se dále představí kapely Diocletian, Mord’A’Stigmata, Martwa Aura a Rites of Thy Degringolade.
Vstupenky: obscure.cz , goout.cz

Lucifer

Uskupení Lucifer zahájilo teprve šestý rok své kariéry, ale už má na kontě řadu úspěchů a tři řadové desky, z toho poslední byla vydána teprve v březnu. V rámci The Third Commandment Tour v neděli 17. května zavítá do pražské Nové Chmelnice, jako předskokani se představí Year of the Goat.
Vstupenky: mastersofrock.cz , ticketportal.cz , ticketmaster.cz

Céline Dion

Ve čtvrtek 21. května se v pražské O2 areně zastaví slavná kanadská zpěvačka Céline Dion. Pražský koncert bude první z celkem 33 evropských zastávek Dion v rámci Courage World Tour; do české metropole se vrátí po 12 letech.
Vstupenky: ticketportal.cz

Einstürzende Neubaten

V pátek 22. května se v pražském Foru Karlín představí německá industriální kapela Einstürzende Neubaten. Skupina, která svými novátorskými a experimentálními postupy ovlivnila řadu dalších umělců, během svého turné navštíví celkem 17 měst, Praha je druhou zastávkou.
Vstupenky: ticketmaster.cz

In Flames

Neděle 24. května bude patřit In Flames. Kapela, která letos slaví 30 let existence, bude k vidění v pražské Malé sportovní hale v doprovodu speciálních hostů.
Vstupenky: goout.cz

KMFDM

Kapela KMFDM, která v pátek 29. května vystoupí v pražském klubu Futurum, původně vznikla jako performance projekt – a s malou pauzou mezi lety 1999 a 2002 úspěšně existuje dodnes. Poslední album bylo vydáno v září loňského roku a společně s další tvorbou KMFDM bude představeno i na pražském koncertě.
Vstupenky: obscure.cz

Korn

V sobotu 30. května se v pražské Tisport Areně představí slavná kapela Korn, často označovaná jako průkopník nu-metalu. Jako speciální host večera vystoupí francouzská progresivní death metalová kapela Gojira.
Vstupenky: ticketportal.cz , ticketmaster.cz

Nick Cave and The Bad Seeds

Ve stejný den, tedy 30. května, v jiné pražské hale, v O2 areně, vystoupí Nick Cave and The Bad Seeds. V rámci aktuálního turné navštíví celkem 19 zemí a představí hlavně nejnovější, celkově již sedmnácté album “Ghosteen”, mnohými považované za vůbec nejlepší album tohoto kolektivu.
Vstupenky: ticketportal.cz , ticketmaster.cz

bonus: Aviatická pouť v Pardubicích

V úplném závěru měsíce, v sobotu a neděli 30. a 31. května, proběhne jediná nehudební v tomto výčtu, ale rozhodně neméně zajímavá akce – Aviatická pouť v Pardubicích. Letošní 30. ročník nabídne největší účast The Flying Bulls z rakouského Hangáru 7.
Vstupenky: enigoo.cz

Foto: promo akcí – mastersofrock.cz (2x), o2universum.cz (1x) , o2arena.cz (3x)

Napsat komentář

four × three =