Kapela Faun zahraje 31. října 2021 v MeetFactory

Faun

Německá kapela Faun se po dvou úspěšných vystoupeních opět vrací do Prahy. Zahraje 31. října 2021 v klubu MeetFactory.

Původně turné mělo proběhnout na podzim 2020, kvůli situaci okolo koronaviru bylo přesunuto. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Faun vznikli v roce 1998. Hrají mix pagan folku, darkwave a středověké hudby, z čehož vytváří svůj nezaměnitelný rukopis. Zpívají v různých jazycích – nejen německy, ale také anglicky, latinsky, řecky nebo ve skandinávských jazycích. Neméně zajímavý je i výčet používaných nástrojů – keltská harfa, švédská nyckelharpa, niněra, dudy, flétny a další.

Jejich statistika také mluví sama za sebe – přes 900 odehraných koncertů a také 10 studiových alb a 2 DVD. Prodeje alba “Midgard” stačily na třetí příčku německé hitparády, prodeje alba “Luna” na čtvrtou; album “Von den Elben” získalo platinovou cenu. Třikrát byli nominováni na Echo, nejprestižnější hudební cenu v Německu.

Prozatím poslední deska “Märchen & Mythen” (Pohádky a pověsti) vyšla 15. listopadu 2019 a v německém žebříčku dosáhla na šesté místo. Pro našince určitě bude zajímavé zjištění, že hudbu k písni “Aschenbrödel” napsal skladatel Karel Svoboda. Faun totiž použili motiv ze soundtracku ke slavné pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Naživo je dojem úplně dokonalý. Koncepční pódiová výprava, světelná show a nádherná hudba v podání Faun jistě okouzlí každého. Však také patří mezi nejlepší kapely na světě kombinující starověkou hudbu a moderní pojetí.

Jejich živá vystoupení se navíc neomezují na jednu podobu. Dokážou přichystat skvělou podívanou do divadelních sálů a jiných komorních míst, kde koncertují s programem Faun Acoustic, ale i nadupané festivalové sety s velkými bicími a úchvatnými světelnými efekty.

Kapela Faun zahraje 31. října 2021 v MeetFactory

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Datum

31.10.2021

Čas

19:00 - 23:00

Cena

650 Kč

Více info

Facebook

Umístění

MeetFactory
Ke Sklárně 3213/15, Praha
Kategorie

Organizátor

Obscure Promotion s.r.o.
Telefon
+420 242 483 020
Webová stránka
https://obscure.cz/
Facebook

Napsat komentář