Laibach se 26. února 2022 představí v Paláci Akropolis

Laibach

Legendární slovinská industriálová kapela Laibach se 26. února 2022 představí v pražském Paláci Akropolis.

Skupina byla založena 1. června 1980, slaví tedy úctyhodných 40 let na scéně. Název odkazuje na Lublaň, hlavní město Slovinska, Laibach je jeho německé pojmenování. Tvorba kapely zahrnuje nejen hudbu (především industriální a experimentální), ale také filmy, instalace, plakáty, koláže. Měli velký vliv na světovou hudbu, mj. na rozvoj industriálu a martial industriálu.

Rammstein je velká kapela. V současnosti vlastně každý inspiruje každého. Laibach inspirují Rammstein a Rammstein zase inspirují nás v tom smyslu, že Rammstein představují Laibach pro adolescenty a Laibach, naopak, Rammstein pro dospělé…
Zdroj: HNonline.sk

Průlom v jejich kariéře přinesly desky “Opus Dei” z roku 1987 a “Sympathy For The Devil” z roku 1989, se kterou skupina dokonce koncertovala i ve Spojených státech.

Kromě vlastní tvorby mají i povedené coververze písní Queen, Beatles, Opus a dalších umělců, některé z nich hrají i naživo.

Laibach jsou součástí uměleckého hnutí NSK. Hlavním tématem tvorby kapely byl totalitarismus. V tehdejším komunistickém Slovinsku kvůli tomu měli problém s cenzurou, přesto ale dokázali získat popularitu.

Kontroverze je doprovází dodnes, stejně tak dodnes si udržují pověst kapely, která nabízí osobitou industriální hudbu, skvělou pódiovou produkci a zajímavé multimediální projekty. A lidé je za to milují.

Vstupenky zakoupené na původní termín akce zůstávají v platnosti i na ten nový.

Laibach se 26. února 2022 představí v Paláci Akropolis

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Datum

26.02.2022

Cena

690 Kč

Více info

Facebook

Umístění

Palác Akropolis
Kubelíkova 1548/27, Praha
Kategorie

Organizátor

Obscure Promotion s.r.o.
Telefon
+420 242 483 020
Webová stránka
https://obscure.cz/
Facebook

Napsat komentář