Norští Mayhem 10. března 2021 zahrají v Košicích

Mayhem, Mortiiis

Mayhem na jaře vyrazí na velké evropské turné “Northern Ritual MMXXI” a staví se i na sousedním Slovensku. 10. března 2021 zahrají v košickém klubu Collosseum.

Původně turné mělo proběhnout na podzim 2020, žel kvůli celkem předvídatelným okolnostem bylo přesunuto. Několik termínů bylo dokonce přidáno a bude oznámeno.

Mayhem jsou norskou black metalovou kapelou, která byla založena v Oslu v roce 1984. Jsou pionýry norské black metalové scény. Po celou jejich kariéru je doprovází kontroverze. Stačí zmínit jejich živá vystoupení nebo takové okamžiky, jako sebevražda vokalisty Pera Yngveho Ohlina alias Deada v roce 1991 nebo vraždu kytaristy Øysteina Aarsetha alias Euronymouse, kterou spáchal původní člen Mayhem Varg Vikernes alias Count Grishnackh.

Po Aersethově smrti se kapela rozpadla – krátce před vydáním debutového alba “De Mysteriis Dom Sathanas” považovaného za klasiku black metalu. O dva roky později ostatní původní členové Jan Axel Blomberg (Hellhammer), Jørn Stubberud (Necrobutcher) a Sven Erik Kristiansen (Maniac) se dali opět dohromady, Aersetha nahradil Rune Eriksen (Blasphemer).

Mayhem natočili celkem 6 studiových alb. Aktuální album “Daemon” vyšlo v říjnu 2019. Za svoji kariéru silně ovlivnili celý black metalový žánr.

Společně s Mayhem se na turné představí jejich krajané Mortiis. Kapelu založil Håvard Ellefsen, baskytarista a autor textů kapely Emperor, počátkem 90. let. Tvorba Mortiis se vyvinula od ambientu na prvních albech, přes darkwave / synthpop na “The Smell of Rain” až po industriální rock od “The Grudge”. Novinka z roku 2020 “Spirit of Rebellion” vypadá jako návrat k ambientu a darkwave, označovanému jako dungeon synth.

Událost je ukončena.

Datum

10.03.2021
Expired!

Čas

19:00 - 23:00

Cena

25 €

Více info

Facebook

Umístění

Collosseum
Dominikánske nám. 35, Košice
Kategorie

Organizátor

Obscure Promotion s.r.o.
Telefon
+420 242 483 020
Webová stránka
https://obscure.cz/
Facebook

Napsat komentář