MetalFest 2020 nabídne Within Temptation, Running Wild nebo Doro

MetalFest 2020 nabídne Within Temptation, Running Wild nebo Doro
MetalFest 2020 | Zdroj: Pragokoncert Bohemia a.s. – www.mastersofrock.cz

V plzeňském Amfiteátru Lochotín se v červnu uskuteční již jedenáctý ročník populárního festivalu MetalFest. Letošní ročník láká na taková zvučná jména, jako jsou Within Temptation, Running Wild nebo Doro.

MetalFest, který se každoročně koná v areálu amfiteátru Lochotín, si vydobyl své pevné místo mezi žánrovými festivaly, “může” za to úžasné místo konání (MF prostě patří do “amfíku” a ne že ne), poloha kousek od centra i osobité genius loci – a v neposlední řadě samozřejmě hudební nabídka.

Poprvé se konal v roce 2010 a tehdy nabídl vystoupení HammerFall, Amon Amarth, Korpiklaani, Eluveitie, Bathory, Finntroll a mnohých dalších. Letos proběhne 5-7. června a má náběh na čtyřdenní průběh – ve čtvrtek 4. června se uskuteční opening party, což je horká novinka aktuálního ročníku.

Tato opening party proběhne v prostorách DEPO2015 a nabídne tři zahraniční hvězdy. Momentálně jsou potvrzeny kapely Soulfly a CyHra, třetí jméno zatím nebylo odtajněno. Zajímavostí je, že kapela Soulfly vystoupí nejen na zahajovacím večírku, ale i na samotném festivalu: na party zahrají jiný, plnohodnotný 90 minutový set, zatímco v “amfíku” zahrají speciální koncertní set “Return To Prophecy”.

Kromě Soulfly na MetalFest 2020 vystoupí Within Temptation, Doro, Running Wild, Eluveitie, Primal Fear, GloryHammer, Freedom Call, Delain, Sonata Artica, Hypocrisy, Majestica, Saltatio Mortis, Follow The Cipher a mnozí další.

MetalFest 2020 láká na Within TemptationDelain

MetalFest 2020 láká na Within Temptation

Osobně se moc těším na Within Temptation. Naposledy jsem je viděla loni na Masters of Rock a byla to čirá dokonalost. Propracovaná show, úchvatná Sharon, skvělá muzika – pro mě to byl jednoznačný vrchol MoR 2019.

Další kapelou, na kterou se moc těším a která vlastně rozhodla, že na MetalFest 2020 opravdu vyrazím, jsou GloryHammer. Užili jsme si je loni na festivalu Ostrava v plamenech a také mnohokrát předtím a prostě je musím vidět znova.

Metalovou královnu Doro jsem měla tu čest vidět na Masters of Rock 2018 a byla fantastická. Zastávám názor, že alespoň jednou slyšet naživo a zazpívat si “All We Are” by měl každý metalový fanda :-)

Eluveitie jsou sázkou na jistotu, pokud člověk chce fakt dobře zapařit. I když nevím, zda po loňské zkušenosti, kdy jsem si na Korpiklaani namlátila držku, ještě mám na takové pařby dost odvahy :-D

Freedom Call jsou další kapelou, která mě bavila na Ostravě v plamenech. Ráda si jejich happy metal užiji i v Plzni :-) Rozhodně zajdu na Majesticu, kapelu založenou už v roce Tommym Johanssonem, kytaristou Sabaton, který v ní hraje a zpívá dodnes, nebo na Delain.

Samozřejmě se těším a zajdu i na další kapely, tohle je stručný výčet, na co se těším nejvíc. A na co se těšíte vy?

P.S.: Lístky (základní aktuálně za 1850 Kč) lze nakoupit přímo na stránkách www.metalfest.cz .

Napsat komentář

1 × one =