koncerty, reporty, cestování

Darkher vystoupí 11. dubna 2022 v klubu Modrá Vopice

Darkher

Darkher v dubnu vyrazí na turné a naplánovali si zastávku i v Praze. Vystoupí 11. dubna 2022 v klubu Modrá Vopice.

Turné původně mělo proběhnout v dubnu 2020, bohužel kvůli všeobecně známým okolnostem bylo nejdřív zrušeno a pak naštěstí přeplánováno. Takže o Darkher a jejich hosty Forndom a The Devil’s Trade nakonec nepřijdeme, jen místo Futura zahrají v klubu Modrá Vopice.

Darkher je zajímavý, strašidelný výlet myslí a duchem britského umělce J. Maivena, jehož silnou a podmanivou hudbu charakterizují riffy plné záhuby, strašidelné zvuky, mrazení v zádech, volání zbloudilých duší. Vytvářeje mimořádně temnou hudbu plnou kontrastů, obsahující chladnou osamělost i teplo naděje, je zvuk Darkher protkán jak znepokojivou atmosférou hrůzy, tak hlubokou nadpozemskou důvěrou.

Hlavními prvky hudebního vesmíru Forndom jsou kultura, historie, tradice a melancholická krajina venkovských částí středního Švédska. Forndom je umělecké jméno švédského multiinstrumentalisty a folkového hudebníka Ludwiga Swärda.

Vezme nás na cestu zpět v čase, kdy lidstvo žilo mnohem blíže přírodě a jejím bohům. Forndom je víc než jen jednoduchý umělecký projekt, je to také filozofie Swärda a toho, jak se dívá na svět. Svět plný melancholie kvůli ztracenému spojení s přírodou. Ale také plný naděje, že jednoho dne najdeme naši ztracenou moudrost.

I za The Devil’s Trade stojí jedna hlavní tvůrčí postava. Je jím David Makó, maďarský umělec, který publiku nabídne modernější pojetí hudby než předešlé dva projekty, ale ani on se nevyhne folkovým vlivům. The Devil’s Trade spojuje Davidovu metalovou minulost a jeho kořeny schované hluboko v maďarských a transylvánských tradicích lidových písní.

Událost je ukončena.

Datum

11.04.2022
Expired!

Čas

19:00 - 23:00

Cena

420  Kč

Více info

Facebook

Umístění

Modrá Vopice
K Žižkovu 1. Praha
Kategorie
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *