koncerty, reporty, cestování

Die Happy vystoupí 13. listopadu 2022 v Paláci Akropolis

Die Happy

Německá kapela Die Happy s českou zpěvačkou Martou Jandovou v čele po šestileté pauze v dubnu 2020 vydala nové album “Guess What!” a na podzim 2021 se vydá na stejnojmenné – několikrát odkládané – turné. 13. listopadu 2022 vystoupí v pražském Paláci Akropolis.

Dlouho jsme doufali, že budeme moci odehrát turné v říjnu, ale jen myšlenka hrát koncert v uzavřeném prostoru s rouškami naprosto neodpovídá našim představám o pěkném koncertním večeru, který bychom vám rádi dali. A tak jsme opět s těžkým srdcem přesunuli turné na další rok a doufáme ve vaše porozumění a trpělivost. Přátelé, děkujeme vám za vaši podporu. Posíláme rockové pozdravy.

Skupinu v roce 1993 založili Marta Jandová a Thorsten Mewes, se kterým se Marta ve stejném roce poznala v Praze. První album “Better Than Nothing” vyšlo o rok později, ale o opravdový průlom se postaralo až čtvrté album “Supersonic Speed” vydané v roce 2001. Od té doby se Die Happy prakticky nezastavili až do roku 2014. Tehdy vydali desku “Everlove” a pak se na čas stáhli do ústraní.

Na odpočinek měli plný nárok. Tou dobou už měli 3 desky vydané na vlastní náklady během těžkých začátků, 8 studiových desek vydaných u velkých nahrávacích společností, live DVD, přes 1200 odehraných show. To už je velmi slušná bilance.

Samotná Marta Jandová navíc průběžně spolupracovala a dodnes spolupracuje s jinými hudebníky na německé i české scéně, zmiňme aspoň některé duety – “Horizont” s In Extremo (2005), “Träumst Du” s OOMPH! (2007), “Káva a sex” (2011) a “Počasí” (2018) s Markem Ztraceným nebo “Spur des Lebens” se Saltatio Mortis (2018).

S novinkou “Guess What!” se Die Happy vracejí v plné síle – a dokonce i s posilou. Dlouholetý přítel kapely kytarista Robert Kerner rozšířil její řady a ze čtveřice je nyní pětice, a to znamená, že zvuk kytar bude o hodně sytější a hlasitější! Když k tomu připočteme temperament Marty, je jasné, že rozhodně je na co se těšit.

Událost je ukončena.

Datum

13.11.2022
Expired!

Cena

590  Kč

Umístění

Palác Akropolis
Kubelíkova 1548/27, Praha
Kategorie

Organizátor

Pragokoncert Bohemia a.s.
Telefon
+420 577 432 420
Email
info@pragokoncert.com
Webová stránka
https://www.mastersofrock.cz/
www.mastersofrock.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *