koncerty, reporty, cestování

Fleshgod Apocalypse 24. října 2022 vystoupí v Praze

Fleshgod Apocalypse

Italská death metalová kapela Fleshgod Apocalypse na podzim 2022 vyrazí na velké turné “Across Europe Tour” a 24. října 2022 se zastaví i v pražském klubu Futurum.

Původně mělo turné proběhnout na podzim 2020, nakonec ale bylo přesunuto a v některých případech, jako třeba zrovna u Prahy, se povedl přesun pomalu na den přesně – předchozí pražské datum bylo 27. října 2020, resp. 26. října 2021. Vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti.

Kapela vznikla v roce 2007 v italské Perugii a ihned po vydání demonahrávky si získala velkou pozornost. Krátce poté se upsala nizozemskému labelu Neurotic Records. Následně uzavřela smlouvu s Candlelight Records pro Evropu a Willowtip Records pro Severní Ameriku. Výsledkem bylo vydání debutové desky “Oracles” v roce 2009. Následující album “Agony” (2011) ukázalo, že se Italové proměnili ve skutečné mistry orchestrálního death metalu.

Nové album “Veleno”

Na novém albu “Veleno”, které vyšlo 24. května 2019, Fleshgod Apocalypse vyzráli, pořádně protřepali svou hudební vizi a vytvořili 11 písní, které znějí jako nová kapela s neukojitelnou touhou.

“Veleno” je nejspontánnější album, jaké jsme kdy udělali. Vždy jsme naši hudbu mínili upřímně, ale být upřímný neznamená, že jste úplně spontánní. Například jsme nikdy nenahráli jednu jedinou notu, aniž bychom si byli stoprocentně jisti, že je to ta pravá pro naše uši. Ale nechat inspiraci volně plynout, bez jakéhokoli omezení časem / plánem / zvukem / sestavou je úplně jiný příběh. Myslím, že jsme v minulosti určitě experimentovali s některými písněmi, ale někdy je to skoro takové, jako kdybyste cítili potřebu cenzurovat sami sebe. Někdy přijdete s opravdu skvělým nápadem, ale z nějakého důvodu si myslíte, že je pro vaši hudbu až příliš, a vyhodíte ho. Absence limitů, úplné experimentování, nevyhnutelný proces znovuobjevování našich kořenů… to vše nás přivedlo k nejkrásnější hudbě, kterou jsme kdy vytvořili. Jsem si jistý, že lidé budou “Veleno” milovat stejně jako my.

Na turné Fleshgod Apocalypse doprovodí kapely Omnium Gatherum a Irony of Fate.

Fleshgod Apocalypse 24. října 2022 vystoupí v Praze

Událost je ukončena.

Datum

24.10.2022
Expired!

Čas

19:00 - 23:00

Cena

550  Kč

Více info

Facebook

Umístění

Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha
Kategorie

Organizátor

Obscure Promotion s.r.o.
Telefon
+420 242 483 020
Webová stránka
https://obscure.cz/
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *