koncerty, reporty, cestování

Metalová královna Tarja Turunen v Česku koncertuje často a ráda. 28. října 2022 vystoupí v Brně a 29. října 2022 v Pardubicích.

Tarja Turunen

Metalová královna Tarja Turunen v Česku koncertuje často a ráda. Měla se tu zastavit i na podzim 2020, ale turné Raw Tour bylo nakonec posunuto, a to rovnou dvakrát. Tarja tak patří do dlouhé řady umělců, kteří museli notně pozměnit své plány.

Koncert v Brně se přesouvá na 28. října 2022 a koncert v Pardubicích na 29. října 2022.

Název turné odkazuje na název aktuální desky finské zpěvačky. “In the Raw” je jejím již osmým sólovým studiovým albem, spolupracovala na něm s řadou hvězd metalové scény. Björn “Speed” Strid (Soilwork) s Tarjou nazpíval duet “Dead Promises”, Cristinu Scabbiu (Lacuna Coil) můžeme slyšet ve skladbě “Goodbye Stranger” a Tommyho Karevika (Kamelot) v písni “Silent Masquerade”.

Jak se říká, není všechno zlato, co se třpytí. Na druhou stranu, ne vše, co je zlaté, se musí nutně třpytit. A právě ke zlatu odkazuje obal alba a původní myšlenka na pozadí alba.

Myslíme si, že zlato je něco naleštěného a dokonalého, sofistikovaného, že je přepychem – ale ve svém přirozeném stavu je to surový prvek.

Stejná je hudba na albu “In the Raw”, kombinuje sofistikované a rafinované orchestrace, sbor a Tarjin klasicky trénovaný hlas se surovým, temným těžkým hudebním jádrem.

Na chystaném turné Tarja nabídne nejen nové songy, ale i osvědčené klasiky z předcházejících desek. Jako hosté se představí norské rockové trio Abakas a anglická kapela Serpentyne.

Vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti.

Tarja Turunen na Masters of Rock 2019 | 29. října 2021 vystoupí v Pardubucích a 30. října 2021 v Brně.

Událost je ukončena.

Datum

29.10.2022
Expired!

Cena

890  Kč

Umístění

Ideon
Jiráskova 1963, Pardubice
Kategorie

Organizátor

Pragokoncert Bohemia a.s.
Telefon
+420 577 432 420
Email
info@pragokoncert.com
Webová stránka
https://www.mastersofrock.cz/
www.mastersofrock.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *