koncerty, reporty, cestování

Finská skupina Waltari se v Česku představí hned na dvou zastávkách – 9. dubna 2022 v Masters of Rock Café a 10. dubna 2022 v klubu Storm.

Waltari

Finská skupina Waltari v březnu vydala nové album “Global Rock” a na jaře se v Česku představí hned na dvou zastávkách – 9. dubna 2022 v Masters of Rock Café a 10. dubna 2022 v klubu Storm.

Původně měli vyrazit na turné už na podzim 2020. Jenže nejistá situace kolem pandemie zasáhla i tady, a tak došlo ke změně termínů. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Waltari jsou na scéně od roku 1986 a jsou známí jako šílení rockeři z Finska, kteří hrají ultimátní crossovery. Díky míchání různých prvků rockové tradice se Waltari podařilo vytvořit neotřelé kombinace, kterými uchvacují dodnes.

Výčet zkombinovaných stylů a žánrů je vskutku působivý: alternativní metal, progresivní metal, death metal, hard rock, heavy metal, hip hop, industriál, pop, punk, symfonický metal, techno a thrash metal (viz Wiki).

Během své kariéry několikrát objeli Evropu, žili v Berlíně a New Yorku, spolupracovali se symfonickými orchestry a Finským národním baletem. Vydali 14 studiových alb. Novinka “Global Rock” je dalším důkazem rozmanitosti kapely a nabízí zajímavý pohled na moderní metal.

Waltari zanechali svou stopu v metalu i jinak: vyšlapali totiž cestičku a zbortili pomyslné hudební hranice Finska, které od té doby nabídlo světu spoustu dalších skvělých kapel a hudebníků, například Nightwish nebo Children of Bodom. Mimochodem, někteří finští umělci, kteří se později proslavili v jiných kapelách, začínali právě ve Waltari, vzpomeňme si na jména jako Sami Yli-Sirniö (Kreator), Roope Latvala (zmínění Children of Bodom) nebo Janne Parviainen (Ensiferum).

Událost je ukončena.

Datum

10.04.2022
Expired!

Cena

690  Kč

Umístění

Storm
Tachovské nám. 290/5, Praha
Kategorie

Organizátor

Pragokoncert Bohemia a.s.
Telefon
+420 577 432 420
Email
info@pragokoncert.com
Webová stránka
https://www.mastersofrock.cz/
www.mastersofrock.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *