koncerty, reporty, cestování

Finská skupina Waltari se v Česku představí hned na dvou zastávkách – 9. dubna 2022 v Masters of Rock Café a 10. dubna 2022 v klubu Storm.

Waltari

Finská skupina Waltari v březnu vydala nové album “Global Rock” a na jaře se v Česku představí hned na dvou zastávkách – 9. dubna 2022 v Masters of Rock Café a 10. dubna 2022 v klubu Storm.

Původně měli vyrazit na turné už na podzim 2020. Jenže nejistá situace kolem pandemie zasáhla i tady, a tak došlo ke změně termínů. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Waltari jsou na scéně od roku 1986 a jsou známí jako šílení rockeři z Finska, kteří hrají ultimátní crossovery. Díky míchání různých prvků rockové tradice se Waltari podařilo vytvořit neotřelé kombinace, kterými uchvacují dodnes.

Výčet zkombinovaných stylů a žánrů je vskutku působivý: alternativní metal, progresivní metal, death metal, hard rock, heavy metal, hip hop, industriál, pop, punk, symfonický metal, techno a thrash metal (viz Wiki).

Během své kariéry několikrát objeli Evropu, žili v Berlíně a New Yorku, spolupracovali se symfonickými orchestry a Finským národním baletem. Vydali 14 studiových alb. Novinka “Global Rock” je dalším důkazem rozmanitosti kapely a nabízí zajímavý pohled na moderní metal.

Waltari zanechali svou stopu v metalu i jinak: vyšlapali totiž cestičku a zbortili pomyslné hudební hranice Finska, které od té doby nabídlo světu spoustu dalších skvělých kapel a hudebníků, například Nightwish nebo Children of Bodom. Mimochodem, někteří finští umělci, kteří se později proslavili v jiných kapelách, začínali právě ve Waltari, vzpomeňme si na jména jako Sami Yli-Sirniö (Kreator), Roope Latvala (zmínění Children of Bodom) nebo Janne Parviainen (Ensiferum).

Událost je ukončena.

Datum

09.04.2022
Expired!

Cena

690  Kč

Umístění

Masters of Rock Café
Tyršovo nábřeží 5497, Zlín
Kategorie

Organizátor

Pragokoncert Bohemia a.s.
Telefon
+420 577 432 420
Email
info@pragokoncert.com
Webová stránka
https://www.mastersofrock.cz/
www.mastersofrock.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *