koncerty, reporty, cestování

Sabaton 25. srpna 2022 zahrají v pražské O2 areně

Sabaton

Sabaton vyrazí na velké evropské turné “The Tour To End All Tours” a nevynechají ani Českou republiku. 25. srpna 2022 zahrají v pražské O2 areně.

V roce 2020 Sabaton odjeli turné “The Great Tour” ke své prozatím poslední desce “The Great War” – koncepčnímu albu, jehož tématem je první světová válka. Ani tenkrát samozřejmě nevynechali Českou republiku a zahráli v Praze v doprovodu kapel Amaranthe a Apocalyptica.

I název aktuálního turné odkazuje na stejnou historickou událost: první světová válka je totiž známá také jako válka, která ukončí všechny války neboli anglicky the war to end all wars a název “The Tour To End All Tours” je zjevnou parafrází a zároveň názvem nového alba kapely, které pokračuje v tématu nastoleném předchozí deskou.

Tip na čtení: Sabaton zahráli v Česku i v roce 2019 a v doprovodu Velkého válečného sboru nadchli Plzeň.

Joakim Brodén, Sabaton

Historie Sabaton se začala psát v roce 1999 ve švédském Falunu. Za více než dvě století své existence stihli vydat zatím 9 studiových desek a několik živáků a hráli na největších metalových festivalech, mj. na legendárním Wackenu, kde si obsadili rovnou obě hlavní pódia, nebo polském Woodstocku.

V srpnu 2021 vystoupili v Moravském Krumlově na festivalu Rock Castle, byli headlinerem druhého dne.

Avatar a Bloodbound – speciální hosté show

Jako speciální hosté švédskou válečnou mašinérii doprovodí krajani – kapely Avatar a Bloodbound.

Kapela Avatar je na scéně přes 20 let a pochází z Göteborgu. Na kontě má 8 studiových alb, prozatím poslední “Hunter Gatherer” vyšlo v roce 2020. Koncertují často a rádi, hráli mj. i na plzeňském MetalFestu.

MetalFest 2017: Avatar

Kapela BloodBbound z Bollnäsu letos slaví krásných 18 let. Diskografie čítá 9 studiových desek, loni přibyl nejnovější kus “Creatures of the Dark Realm”. Ani oni nejsou českým divákům neznámí, hráli na Matelfestu (a zahrají také letos) i na Masters of Rock, kde natočili DVD “One Night Of Blood”.

Sabaton 25. srpna 2022 zahrají v pražské O2 areně

Událost je ukončena.

Datum

25.08.2022
Expired!

Cena

1 290  Kč

Více info

Facebook

Štítky

Nové

Umístění

O2 arena
Českomoravská 2345/17, Praha
Kategorie

Organizátor

Pragokoncert Bohemia a.s.
Telefon
+420 577 432 420
Email
info@pragokoncert.com
Webová stránka
https://www.mastersofrock.cz/
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *