koncerty, reporty, cestování

17. října 2015, výlet do Prahy – 3. část – Signal Festival

17. října 2015, výlet do Prahy - 3. část – Signal Festival

17. října 2015, výlet do Prahy - 3. část – Signal Festival

Po Pražském hradě a Petřínu před námi byla třetí a závěrečná část našeho výletu – festival světla Signal Festival .

Vyrazili jsme směrem z Andělu přes Palackého most, Palackého náměstí a Rašínovo nábřeží k Mánesu. Po cestě byl naprosto luxusní pohled na Pražský hrad! Ten se ostatně naskytl víckrát a stejně tak víckrát byl zvěčněn :-)

Videomapping “Faces” od Intel Real Sense u Mánesu byl docela zajímavý, ale nemůžu říct, že by nás to vysloveně nadchlo.

Podsvícení Petřínské rozhledny (“Medusa” od BelCandor) – to už bylo trochu jiné kafe. Vypadala nádherně! Krásně se vyjímala a byl to vskutku moc pěkný pohled.

Dle fotek mě ale nejvíc zaujala světelná instalace “Magical Garden” od Kari Kola, nacházející se na Střeleckém ostrově, a nezklamala! Naživo to bylo ještě pohádkovější, člověk na to koukal a připadal si jako v pohádkovém lese. Byla to kouzelná podívaná v tom nejlepším smyslu. Tak jsme tam stáli a uneseně pozorovali hru světel… :-)

Poslední instalací, kterou jsme potkali, byla “Citadels: Lightscape” Matthijse Munnika se stroboskopickými efekty a “halucinogenními účinky”. Docela psycho. Ani jsme se tam nezdržovali a rovnou zamířili směr vlak. A výlet do Prahy tím skončil… ale do Prahy a na Signal Festival rozhodně zase někdy zamíříme znova :-)

Související příspěvky

Facebook