koncerty, reporty, cestování

3 věci, pro které je podzim přímo ideální

Tak nám opět po roce začíná podzim… o tom, že můj vztah k němu je nejednoznačný, jsem psala už loni, tak se nebudu opakovat a místo toho raději budu hledat pozitiva. A začnu tím, že sepíšu menší seznam věcí, pro které je podzim přímo ideální.

Tak tedy – podzim je dokonalé období…

1) … pro dohánění restů

V zimě člověk nejdřív řeší Vánoce a po Novém roce je vyšťavený, na jaře se vše pomalu rozjíždí a v létě se toho děje až moc. Ale dlouhé podzimní večery a kolikrát i šum deště za oknem jsou jako stvořeny pro to, v klidu si sednout a dodělat věci, na které člověk v průběhu roku neměl čas ani chuť.

Mým velkým a dlouhodobým restem je deník. Jo, píšu si deník, i když poslední dobou spíš připomíná úložiště vzpomínek o různých událostech. Takhle třeba vypadá ohlédnutí za letošním Masters of Rock – 20 popsaných z obou stran listů A5, brožurky, pivní tácky a kopec dalších drobností, které čekají jen na to, až budu mít čas transformovat je do finální podoby:

2) … návštěvy míst, na které předtím prostě nebyl čas

Samozřejmě se to netýká časově omezených akcí a záležitostí. Ale některá místa jsou otevřena celoročně a právě podzim je perfektním obdobím, aby tam člověk konečně zašel.

My se takhle chystáme do Prahy na prohlídku Armádního muzea na Žižkově, hned od začátku, co ten nápad vznikl, jsme věděli, že vyrazíme během nějakého hezkého podzimního dne a spojíme to s procházkou po doslova zlaté Praze. (Mimochodem, procházky jsou další činností, která právě na podzim má specifické a osobité kouzlo, ale o tom až příště.)

3) … pro kutí piklí, pardon, plánování programu na další rok

Po létu – alespoň pro mě – přichází útlum a moc to nezachraňují ani akce typu vinobraní. A je to ideální období zhodnotit, co letos stálo za to a co by nemělo chybět příště.

Vím, jaké akce mě čekají v nejbližších pár měsících, celkem přesně vím, kam a proč vyrazím v zimě a na jaře a i pár letních akcí už je jistých. A stále delší podzimní večery přímo vybízí k tomu, vzít diář a propisku a prozkoumat, kde se co bude dít, pěkně zapsat vše zajímavé… a mít se na co těšit, až venku bude ošklivo, sychravo a tma :-)

A je přímo ideální i pro další spoustu věcí… i na ně dojde ;-)

Související příspěvky

Facebook