koncerty, reporty, cestování

Winter Bucket List aneb plán, jak si báječně užít zimu

Winter Bucket List – aneb plán, jak si užít zimu

Jak už jsem jednou psala, pro bucket listy mám slabost, takže zimní verze byla rozhodně must have (nebo must do). Jaký je tedy můj Winter Bucket List – plán, jak si co nejvíc užít zimu? Koukněte a nechte se inspirovat.

1) Blbnout ve sněhu

Co si představíte pod pojmem “blbnout”, to už nechám na vás. Mně osobně na mysli vytanuly vzpomínky na první wesťácký zimní sraz v Jeseníkách a sjíždění kopečku u chaty v igelitovém pytli… ehm :-)

Winter Bucket List – aneb plán, jak si užít zimu

2) Chytat sněhové vločky

A třeba i na jazyk, ano. No, letos mi to nějak nejde, už bylo pár pěkných vánic, ale s chytáním na jazyk je to bídné, ne a ne se trefit. Ale je při tom veselo! :-)

3) Postavit sněhuláka

Pořádný sněhulák k zimě prostě patří. A že letos máme i pořádnou sněhovou nadílku!..

4) Udělat andělíčka

A aspoň jednou za zimu se vyválet ve sněhu. Já už mám splněno! 😋

5) Postavit hrad ze sněhu

Kdo nezažil pořádné sněhové bitky schovaný za poctivě postaveným hradem ze sněhu, ten snad neměl pořádné dětství :-) Živě si pamatuji naše bitvy na život a na smrt s bráchou… snad pokaždé mě vyklepal :-)

6) Zahrát si koulovačku

Lze spojit s bodem 5 nebo realizovat samostatně. Legrace zaručena!

7) Jít na zimák a zabruslit si

Pro mě je to tradice – aspoň jednou za zimu si jít zabruslit. Co jsem v Plzni, tak prozatím přerušená, ale mám v plánu ji obnovit.

8) Jít sáňkovat

Trocha sněhu, kopeček za barákem – a hurá na to! Nebo vyrazit s dobrou partou někam na hory a místo sáněk vzít zmíněný igelitový pytel – nezapomenutelné zážitky, kterým se budete smát i po letech, jsou zaručeny.

9-12) Pochutnávat si na horkém kakau, čokoládě, svařáku, punči

Když venku sněží, mrzne až praští a počasí “že by psa nevyhnal”, sklenička něčeho hřejivého je tím nejlepším nápadem. Jestli to bude kakao, čokoláda, svařáček, punč, kafe (nebo čaj) s rumem nebo jiná dobrota – to už je na vás.

13) Uvařit domácí horkou čokoládu

Není to nic těžkého a výsledek rozhodně stojí za to. Ňam!

14) Provonět domov – vůní jehličí, vanilky, …

Svíčky, éterické oleje, větvičky jedle nebo borovice (nebo rovnou celý přírodní vánoční stromek), cukroví – to vše jsou typicky zimní vůně, díky nimž je ta zima hned útulnější.

15) Zalyžovat si

Tenhle bod sice nejde splnit jen tak “kdykoliv”, ale je-li příležitost – pak lyže k zimě prostě patří. A i když jsem lyžařka celkem mizerná (pravda, o to nadšenější), když to jen trochu jde, jdu na zimním srazu na svah. Občas potupně končím na sjezdovce pro děcka – ale no a co? 😂

16) Užívat si zimní procházky

Na to je ideální pravá ladovská zima. A letos je zima přímo dokonalá.

17) Hřát se u krbu

Nebo alespoň s nožkama hezky opřenýma o topení. Hned je člověku stokrát líp!

18) Užít si zimu :-)

To snad nevyžaduje další komentář :-)

Jaká je vaše ideální zima? Jaké zimní plány vás čekají a neminou?

Související příspěvky

Facebook