koncerty, reporty, cestování

Valentine’s Day Bucket List aneb plán, jak si užít den sv. Valentýna

Valentine's Day Bucket List, aneb plán, jak si užít den sv. Valentýna

Den svatého Valentýna už je tu. Obecně je považován za svátek zamilovaných, ale mně je blízké širší pojetí – svátek lásky. A ta nemusí být a rozhodně není jen partnerská. A také si myslím, že každý důvod k oslavě je dobrý, a co si zaslouží oslavu víc než láska?..

Kdy jste naposled řekli svým blízkým, že je máte rádi? Že už je to dost dlouho..? Tak využijte příležitost a řekněte jim to. Řekněte, že vám na nich záleží, že jste rádi, že je máte. A třeba je potěšte nějakou drobnou pozorností či přáníčkem. Určitě jim uděláte radost.

Níže je Valentine’s Day Bucket List, aneb návod, jak si tento den užít. A víte, co je nejlepší? Že se hodí nejen pro zamilované a zadané. Pravda, ne vše se dá realizovat v dnešní době, ale za rok bude také šance ;-)

1-2) Potěšit blízké dárkem z lásky nebo krásným přáním

Nemusí to být velké a drahé dary, stačí maličkost. Nejde o cenu, jde o sdělení. Co třeba domácí sušenky nebo handmade přáníčko?

3) Vyrazit na valentýnskou akci

Snad v každém městě v tento den či nejbližší víkend probíhá spousta tematických akcí – pro zadané, nezadané, zapřisáhlé samotáře i ty, kteří by se naopak chtěli seznámit. Tak proč nevyužít příležitost a nevyrazit do města za zábavou?

Valentine’s Day Bucket List, aneb plán, jak si užít den sv. Valentýna

4) Jít na rande

… nebo na rande naslepo. Anebo „na jedno“ v dobré společnosti.

5) Zhlédnout romantický film

Valentýn je dobrým důvodem podívat se na nějakou „slaďárnu“, ať už máte rádi hollywoodské happy endy nebo příběhy s uvěřitelnější zápletkou.

6) Sestavit valentýnský playlist

Že máte kvantum oblíbených ploužáků? Tak teď máte dobrou záminku z toho udělat pořádný playlist.

7) Udělat něco romantického

Romantika je pojem široký a relativní a fantazii, jak známo, se meze nekladou, což dává netušený prostor k realizaci toho „něčeho“.

8-9) Připravit romantickou večeři nebo na ni vyrazit

Dopřejte si něco, na co už dlouho máte chuť, nespěšně si pochutnejte (schválně, kdy jste si naposledy najedli v klidu a pomalu, ne za pochodu?) a prostě si to jídlo užijte.

10) Vyrazit na procházku za tmy

Taková procházka setmělým městem plným světýlek má vždy svoje kouzlo. Nebo procházka v přírodě pod tisíci hvězd.

11) Zatančit si ploužák

Ať už to bude na nějaké té valentýnské akci, na posezení s přáteli nebo kdekoliv jinde – je to fajn kratochvíle nebo třeba příležitost se s někým seznámit.

12) Zůstat vzhůru do rána

Důvodů může být bezpočet :-) Od pařby do rána přes filmový maratón po cokoliv si budete přát.

13) Užít si spa den

Sauna, vířivka, masáž – kdy jindy si dopřát pořádné spa? Vaše tělo to určitě ocení.

14) Dopřát si romantickou koupel

Taková malá domácí verze spa. Ztlumit světlo, nalít si sklenku dobrého pití, napustit si horkou vanu – to zní jako dokonalý plán relaxu po náročném dni.

15) Rozmazlovat se

Zda to bude rozmazlování v duchu spa či koupele, v podobě dobrého jídla nebo dopřání si něčeho, co si jinak odpíráte, to už je na vás.

16) Udělat dobrý skutek

Mluvíme o lásce? A proč ne o lásce v širším kontextu? A proč trochu té lásky nedopřát třeba zvířátkům v útulku a neudělat dobrý skutek? Nebo nepomoct jiným potřebným?

17) Přečíst si příběh o sv. Valentýnovi

Víte, kdo to byl? A jak vznikla legenda? A že to není americký svátek, jak mnozí rádi prskají? Najděte si chvilku a zjistěte si o tomto světci i svátku trochu víc.

18) Užít si svátek ;-)

Ať už tu oslavu lásky pojmete jakkoliv, konkrétně nebo obecně, k ostatním nebo k sobě, prostě si ten den užijte ;-)

A co vy? Slavíte tento den? V užším zamilovaném pojetí, nebo v širším kontextu, jak nabízí tento Valentine’s Day Bucket List?

Související příspěvky

Facebook