Suchej únor – zvládli byste měsíc bez alkoholu?

Suchej únor
Suchej únor | Zdroj: Suchej únor 

Možná už jste v poslední době zaslechli slovní spojení Suchej únor, možná také ne. Abych se přiznala, také jsem o tom slyšela jen letmo, ale jsem tvor zvědavý, a protože únor už pomalu klepe na dveře, pojďme se spolu podívat, o co se jedná.

Suchej únor  je českou kampaní, jejíž účastníci po celý únor nepijí alkohol. Organizátorem je LOM – Liga otevřených mužů, kampaň je součástí jejího projektu Mužské zdraví. Zúčastnit se ale samozřejmě mohou i ženy.

Díky Suchému únoru si můžete dát od alkoholu měsíční pauzu a vyzkoušet si, jak to s pitím (ne)zvládáte. Dle zahraničních výzkumů konzumaci alkoholu po takové zkušenosti omezí až 60 % lidí.

Smutným faktem je, že Česká republika se řadí mezi 5 zemí s největší spotřebou čistého lihu na hlavu, konkrétně na třetí místo hned za Litvu a Moldavsko. Podle výzkumů se za hranicí rizikového pití pohybuje přes 1 000 000 lidí. To je plná desetina obyvatel, nebo, chcete-li, cca 15 % dospělých.

“Pravidla jsou jednoduchá. Celý únor ani kapku alkoholu. V letošním roce ale přinášíme velkou řadu změn. Na webu www.suchejunor.cz  provedou účastníci jednoduchou registraci, po které na ně čekají tipy na cvičení, suchý pití, trička a trenky, rady od psychologů a dobrý pocit ze sebe i z výtěžku, co už sedmým rokem putuje na realizaci Sucháče a dobročinné projekty,” láká k účasti Mgr. Josef Petr, ředitel LOMu.

Podobné kampaně neběží jen v Česku. Obdobná akce probíhá například v Kanadě, kde nese název Dry Feb, nebo ve Spojeném království, kde se ale koná suchý leden – Dry January.

Tak co, jdete do toho?

Suchej únor
Suchej únor | Zdroj: Suchej únor 

Napsat komentář

fourteen − thirteen =