koncerty, reporty, cestování

Harlej v doprovodu Jaksi Taksi to v Plzni rozjeli na plné pecky

Harlej v doprovodu Jaksi Taksi to v Plzni rozjeli na plné pecky

Harlej v doprovodu Jaksi Taksi to v Plzni rozjeli na plné pecky

Harlej zahráli 15. září v plzeňském DEPO2015 a byla to vskutku parádní oslava 25 let na scéně, na které jsme samozřejmě nemohli chybět.

Harlej měli na letošní jaro naplánované “25 let tour”. Mně ležely lístky už od podzimu 2019 s tím, že koncert se měl uskutečnit 3. dubna 2020 v plzeňské Lokomotivě. A pak přišla korona, rušily se a přesouvaly se koncerty, festivaly, a tato akce nebyla výjimkou. Náhradním datem měl být konec září opět v Lokomotivě, ale nakonec se povedlo 15. září v open air formátu v DEPO2015 a byla to pecka.

Jasně, byla přijata určitá opatření (rozdělení prostoru na sektory, dezinfekce nejen u vchodu apod.), ale to na půvabu akce vůbec nic ne(z)měnilo.

Jaksi Taksi

Jako speciální host dorazila jiná česká kapela Jaksi Taksi. Přiznám se, že tato pražská parta mě hudebně minula (jako většina české scény, abych tedy byla naprosto upřímná), takže mě mohli akorát tak překvapit.

A překvapili :-) Byl to hodně fajn set plný energie a nádherný rozjezd celé akce. Co na tom, že člověk nezná písničky, když to dobře hraje a funguje chemie mezi kapelou a publikem. Takže za mě jednoznačně palec hore.

Harlej v doprovodu Jaksi Taksi to v Plzni rozjeli na plné pecky

… Harlej v dálkááách znííí

Před osmou přišel čas hlavních hvězd večera. Harlej zahájili hezky zhurta: nasadili tempo písněmi “Zfetovanej” a “Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel děvče s nízkým IQ” a neskutečnou energii a nadšení si udrželi do samotného konce.

A nemuseli hrát zrovna rychlé a našlapané písně. Stejný náboj měly i uvolněnější “Královna noci” nebo “Harlej krišna”. Během setu trvajícího přes dvě hodiny kluci nasázeli spoustu osvědčených hitů i novinky z nejnovější desky “Smutku dávám sbohem”.

Harlej v doprovodu Jaksi Taksi to v Plzni rozjeli na plné pecky

Nemohly chybět ani pecky jako “Pověste ho vejš”, “Zrzi, zrzi”, “Vostuda”, “Proč pocit mám”, “Strážní andělé” nebo “Svařák”. A nechyběly ani dojemné okamžiky při zmínce o Vláďovi Šafránkovi.

Ale hlavně – byla to neskutečná výměna energie mezi kapelou a diváky. U Harlej to šlape pokaždé, ale teď mi přišlo, že to bylo něco mimořádného. Snad za to může ona oslava krásného výročí na scéně, snad to, že jsme si na tu akci museli tak dlouho počkat, snad to, že člověk už měl fakt koncertní “absťák” (a kdoví, kdy se dočká znovu), ale prostě a jednoduše to bylo něco famózního ♥.

A jelikož obrázky vydají za tisíc slov, tu je galerie :-)

Související příspěvky

Facebook