MetalFest 2021 | Zdroj: Pragokoncert Bohemia a.s. – www.mastersofrock.cz

MetalFest 2021

V plzeňském Amfiteátru Lochotín se v červnu 2021 uskuteční již 11. ročník populárního festivalu MetalFest. Ročník přesunutý z roku 2020 láká na taková jména, jako jsou Within Temptation, Running Wild nebo Doro.

MetalFest, který se každoročně koná v areálu amfiteátru Lochotín, si vydobyl své pevné místo mezi žánrovými festivaly, “může” za to úžasné místo konání (MF prostě patří do “amfíku” a ne že ne), poloha kousek od centra i osobité genius loci – a v neposlední řadě samozřejmě hudební nabídka.

Poprvé čtyřdenní

Poprvé se konal v roce 2010 a tehdy nabídl vystoupení HammerFall, Amon Amarth, Korpiklaani, Eluveitie, Bathory, Finntroll a mnohých dalších. V roce 2021 proběhne 3.-6. června a poprvé v historii bude čtyřdenní. Už původní verze 2020 měla náběh na čtyřdenní průběh – ve čtvrtek 4. června se měla uskutečnit opening party, což mělo být horkou novinkou onoho ročníku.

Kvůli koronaviru a souvisejícím opatřením ale nejen MetalFest musel být přesunut. Pořadatelům se povedlo z větší části zachovat line up 2020 a co víc – rozšířit ho o kapely, které již byly nasmlouvány na rok 2021. Právě proto bude přesunutý jedenáctý ročník delší o celý jeden den.

V rámci opening party 2020 měly vystoupit kapely Soulfly a Cyhra. Kapela Soulfly měla vystoupit nejen na zahajovacím večírku, ale i na samotném festivalu: oba sety zůstanou na MF 2021 zachovány – zazní dvojitý set “Return To Prophecy” a “Best Of Show”. Cyhra byla jednou z prvních potvrzených skupin na přidaný čtvrtý den festivalu, mezi další jména patří například Evergrey.

Na MetalFest 2021 dále vystoupí Within Temptation, Doro, Running Wild, Eluveitie, GloryHammer, Freedom Call, Delain, Sonata Artica, Hypocrisy, Majestica, Saltatio Mortis, Follow The Cipher a mnozí další.

GloryHammer na festivalu Ostrava v plamenech 2019

Na co se na MetalFest 2021 těším nejvíc

Osobně se moc těším na Within Temptation. Naposledy jsem je prozatím naposled viděla na Masters of Rock 2019 a byla to čirá dokonalost. Propracovaná show, úchvatná Sharon, skvělá muzika – pro mě to byl jednoznačný vrchol MoR 2019.

Další kapelou, na kterou se moc těším, jsou GloryHammer. Užili jsme si je na festivalu Ostrava v plamenech a také mnohokrát předtím a prostě je musím vidět znova.

Metalovou královnu Doro jsem měla tu čest vidět na Masters of Rock 2018 a byla fantastická. Zastávám názor, že alespoň jednou slyšet naživo a zazpívat si “All We Are” by měl každý metalový fanda :-)

Eluveitie jsou sázkou na jistotu, pokud člověk chce fakt dobře zapařit. I když nevím, zda po zkušenosti z roku 2019, kdy jsem si na Korpiklaani namlátila držku, ještě mám na takové pařby dost odvahy :-D

Freedom Call jsou další kapelou, která mě bavila na Ostravě v plamenech. Ráda si jejich happy metal užiji i v Plzni :-) Rozhodně zajdu na Majesticu, kapelu založenou už v roce 2004 Tommym Johanssonem, kytaristou Sabaton, který v ní hraje a zpívá dodnes, nebo na Delain, Cyhru či Battle Beast.

Samozřejmě se těším a zajdu i na další kapely, tohle je stručný výčet, na co se těším nejvíc. A na co se těšíte vy?

P.S.: Lístky původně na rok 2020 zůstávají v platnosti, není třeba nic měnit. Pokud je ještě nemáte, pak se dají koupit na www.metalfest.cz .

 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Datum

03.06.2021 - 06.06.2021

Čas

celodenní

Cena

1 900 Kč

Více info

Facebook

Umístění

Amfiteátr Lochotín
Pod Vinicemi 928/9, Plzeň
Kategorie

Organizátor

Pragokoncert Bohemia a.s.
Telefon
+420 577 432 420
Email
info@pragokoncert.com
Webová stránka
https://www.mastersofrock.cz/
Facebook

Napsat komentář

fourteen − 2 =