koncerty, reporty, cestování

MetalFest 2022 nabídne Within Temptation nebo Doro

MetalFest 2022

V plzeňském Amfiteátru Lochotín se v červnu 2022 uskuteční již 11. ročník populárního festivalu MetalFest. Přesunutý kvůli koronaviru festival láká na taková jména, jako jsou Within Temptation, Running Wild nebo Doro.

MetalFest, který se každoročně koná v areálu amfiteátru Lochotín, si vydobyl své pevné místo mezi žánrovými festivaly, “může” za to úžasné místo konání (MF prostě patří do “amfíku” a ne že ne), poloha kousek od centra i osobité genius loci – a v neposlední řadě samozřejmě hudební nabídka.

Poprvé čtyřdenní

Poprvé se konal v roce 2010 a tehdy nabídl vystoupení HammerFall, Amon Amarth, Korpiklaani, Eluveitie, Bathory, Finntroll a mnohých dalších. V roce 2022 proběhne 2.-5. června a poprvé v historii bude čtyřdenní. Už původní verze 2020 měla náběh na čtyřdenní průběh – ve čtvrtek 4. června se měla uskutečnit opening party, což mělo být horkou novinkou onoho ročníku.

Kvůli koronaviru a souvisejícím opatřením ale nejen MetalFest musel být přesunut. Pořadatelům se povedlo z větší části zachovat line up 2020 a co víc – rozšířit ho o kapely, které již byly nasmlouvány na rok 2021. Právě proto bude přesunutý jedenáctý ročník delší o celý jeden den.

Na MetalFest 2022 tedy vystoupí Within Temptation, Doro, Running Wild, Kreator, Eluveitie, GloryHammer, Freedom Call, Sonata Artica, Hypocrisy, Majestica, Saltatio Mortis, Ensiferum, Bloodbound, Cyhra a mnozí další.

Sharon den Adel, Within Temptation, na Masters of Rock 2019

Na co se na MetalFest 2022 těším nejvíc

Osobně se moc těším na Within Temptation. Prozatím naposled jsem je viděla na Masters of Rock 2019 a byla to čirá dokonalost. Propracovaná show, úchvatná Sharon, skvělá muzika – pro mě to byl jednoznačný vrchol MoR 2019.

Další kapelou, na kterou se těším, jsou GloryHammer. Užili jsme si je na festivalu Ostrava v plamenech a také mnohokrát předtím a prostě je musím vidět znova. I když po změně na postu zpěváka mám drobet obavy.

Metalovou královnu Doro jsem měla tu čest vidět na Masters of Rock 2018 a byla fantastická. Zastávám názor, že alespoň jednou slyšet naživo a zazpívat si “All We Are” by měl každý metalový fanda :-)

Eluveitie jsou sázkou na jistotu, pokud člověk chce fakt dobře zapařit. I když nevím, zda po zkušenosti z roku 2019, kdy jsem si na Korpiklaani namlátila držku, ještě mám na takové pařby dost odvahy :-D

Freedom Call jsou další kapelou, která mě bavila na Ostravě v plamenech. Ráda si jejich happy metal užiji i v Plzni :-) Rozhodně zajdu na Majesticu, kapelu založenou už v roce 2004 Tommym Johanssonem, kytaristou Sabaton, který v ní hraje a zpívá dodnes, nebo na Cyhru či Battle Beast.

Samozřejmě se těším a zajdu i na další kapely, tohle je stručný výčet, na co se těším nejvíc. A na co se těšíte vy?

P.S.: Lístky původně na rok 2020, resp. 2021, zůstávají v platnosti, není třeba nic měnit. Pokud je ještě nemáte, pak se dají koupit na www.mastersofrock.cz.

Událost je ukončena.

Datum

02.06.2022
Expired!

Cena

2 190  Kč

Více info

Facebook

Štítky

Nové

Umístění

Amfiteátr Lochotín
Pod Vinicemi 928/9, Plzeň
Kategorie

Organizátor

Pragokoncert Bohemia a.s.
Telefon
+420 577 432 420
Email
info@pragokoncert.com
Webová stránka
https://www.mastersofrock.cz/
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *