koncerty, reporty, cestování

Masters of Rock 2019, den 4: Serenity, Serious Black, Children of Bodom a další

Georg Neuhauser a Melissa Bonny,, Serenity, na Masters of Rock 2019

Georg Neuhauser a Melissa Bonny,, Serenity, na Masters of Rock 2019

Čtvrtý a zároveň poslední den Masters of Rock 2019 nabídl zajímavý program hned z rána – Serenity a Serious Black. Závěr festivalu pak patřil kapelám Children of Bodom, Steel Panther a Dream Theater.

Poslední den “Mástrů” se připlížil nepozorovaně, nějak to uteklo. A už tu byla neděle a trochu nepříjemný budíček – no jo, když jsme byli vzhůru nějak do tří, tak budík není zrovna ideální :-) Ale to ranní vstávání rozhodně stálo za to – Serenity totiž byli naprosto super.

Serenity

Poprvé jsem Serenity slyšela před osmi lety, když v říjnu 2011 vystoupili v Praze v rámci Out of the Dark Festival, který nabídl také vystoupení kapel Xandria, Tristania nebo Van Canto. A vida, vyšplhali se na třetí příčku žebříčku mnou nejnavštěvovanějších kapel (jen pro zajímavost: dělí se o ní s Kamelot a Delain, druzí jsou HammerFall a první Sabaton).

Škoda, že dostali takový dost nešikovný hrací čas – zaslouží si víc, a hodně slušně zaplněný plac je tomu důkazem. Svůj čas kapela naštěstí vzala s humorem :-)

“We are a second breakfast band.”
Georg Neuhauser, zpěvák

Necelá hodinka se Serenity utekla jako voda. Stihli zahrát jen 8 písní , ale i tak to byl set plný pohody a radosti. Georg zářil jako sluníčko a byl nadmíru spokojen s davem. Zpěvačka Melissa Bonny (Rage of Light) doprovodila Serenity při několika písničkách a i z ní čišela dobrá nálada, byla samý úsměv.

Byla jsem pak i na jejich podpisovce (tímto děkuji Lucii, že mi podržela místo, neb jsem předtím byla na Serious Black), a byli stejně úžasní i tu na meet & greet :-)

Serious Black

Serious Black jsou další kapelou, kterou vídám poměrně pravidelně, z toho jednou před několika lety, když společně s Orden Ogan předskakovali HammerFall. Mají pěkné písně, umí to, ale… kontrast se Serenity jim moc neslušel. Ani ne hudebně, to jsou na výši, jako spíš, řekněme, vizuálně a energicky. Zatímco show Serenity byla dynamická, plná energie, Serious Black byli takoví, já nevím, dost statičtí, prostě to nemělo náboj. I tak to byl hezký set , zakončený jejich nejslavnější písní “High and Low”.

Children of Bodom

Okrajově je znám, tak úplně neposlouchám, ale zajít aspoň na chvíli – to jo. Children of Bodom zahráli 14 písní a slušně rozparádili dav.

Steel Panther

Steel Panther byli předposlední kapelou letošního ročníku Masters of Rock. Mno. Chápu, že být sprostí a drzí je jejich image, také jsem je tak brala – s notnou rezervou a s humorem, no i tak byli na můj vkus sprostí až moc :-D Ale aspoň bylo veselo, to se také počítá. (Tradiční setlist k nakouknutí zde .)

Dream Theater

Podruhé Dream Theater vidím na Masters a podruhé si říkám to samé – tohle prostě není festivalová kapela. Tohle je kapela na klidný, soustředěný poslech, třeba v klubu, ale ne na festival, kde to žije, a už vůbec ne kapela na závěr, kdy si to člověk chce ještě naposled užít. I Steel Panther by na závěr byli lepší volbou, než Dream Theater. Nu což… poslední kapela se nevynechává, takže byli jsme, viděli jsme, stačilo. (Tradiční setlist k nalezení zde .)

A pak byla společná fotka celé naší bandy na závěr, poslední debaty o účinkujících a pak hurá směr stan a po poledni směr domů.

Související příspěvky

Facebook