koncerty, reporty, cestování

Memorial Air Show 2015

27. a 28. června se v Roudnici nad Labem konala akce Memorial Air Show 2015 – pro všechny milovníky letadel (a nejen těch historických) se jednoznačně jedná o “must see” akci.

Dřív mi to pořád nevycházelo, tu jsem se o akci dozvěděla pozdě, tu mi nevycházel termín, tu ještě něco. Letos se ale konečně poštěstilo a 27. června dopoledne jsme vyráželi do Roudnice :-) tedy přesněji řečeno nejdřív směr Hněvice, kde na nás čekali kamarádi (zdravím, bando! :-)), a odtud již ve čtyřech jsme mířili směr roudnické letiště. Hlavním tématem letos bylo 70leté výročí konce Druhé světové války.

Prvním, co jsme zastihli, byl let stíhačky. Pilot předváděl psí kusy, řev motoru ve vzduchu, krásný stroj prolétající nad hlavou – krása. Krááása. Jednou si udělám radost a dopřeji si zážitkový let. Už jen pozorovat ze země, jak ten nádherný stroj lítá, byl neskutečný zážitek, opravdový let musí být něco famózního…

Následovaly další ukázky – větroň, různá letadla (i na ten Spitfire došlo) i celé letky, ukázal se i vládní speciál v doprovodu dvou stíhaček.

Po celé odpoledne se konaly vyhlídkové lety vrtulníkem, poblíž byl i menší lunapark, spousta stánků s občerstvením i suvenýry, jednoduše řečeno – vyžití pro celou rodinu.

A my jsme si to na Memorial Air Show 2015 užili také. Burácení motorů, nádherné stroje, přátelé po boku – co víc si přát? No pak už jen dobrý oběd, ale na ten pak došlo také :-)

I počasí docela vyšlo, i když to ocelově šedé nebe bylo pro focení docela nešikovné.

Související příspěvky

Facebook