koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #25, aneb co vychází
22. října 2021

NOVÁ ALBA #25, aneb co vychází 22. října 2021

NOVÁ ALBA #25, aneb co vychází 22. října 2021

Nová alba #25: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. 22. října s novými alby přichází Charlotte Wessels, Dream Theater, 1914 či Cradle of Filth. Vychází i řada zajímavých reedicí.

Slayer

Thrash metaloví giganti Slayer se vrací ke svým prvním deskám a EP a vydávají jejich reedice. Těšit se můžeme na “Show No Mercy” (původně 1983), EP “Haunting The Chapel” (1984), živák “Live Undead” (1984) a “Hell Awaits” (1985) – všechny desky vycházejí na CD, v podobě klasické kazety nebo různých vinylových edicích.

Charlotte Wessels

Zpěvačku Charlotte Wessels mnozí znají jako frontwoman kapely Delain. Po personálních změnách v kapele Charlotte přichází s vlastní tvorbou. Její sólová prvotina dostala název “Tales from Six Feet Under” a vychází v několika edicích včetně speciální mramorované vinylové edice pro podporovatele na Patreonu.

U.D.O.

Udo Dirkschneider je i ve svých skoro 70 letech neúnavný. Letos s U.D.O. vydal živák “Live in Bulgaria 2020 – Pandemic Survival Show” a byl aktivní i s Dirkschneider And The Old Gang. A s U.D.O. nyní vydává zbrusu novou desku “Game Over“.

Dream Theater

Nové, v pořadí již patnácté studiové album “A View From The Top Of The World” vydávají prog metaloví Dream Theather. Nabízí sedm skladeb a 70 minut hudby a je k dispozici na CD, jako černý nebo olivový dvojvinyl či v deluxe box setu nebo artbookové edici.

Cradle Of Filth

S novou deskou přicházejí i britští Cradle of Filth. Třináctá řadovka dostala název “Existence Is Futile” a vychází jako CD, digipak CD, dvojvinyl v několika barevných verzích nebo jakou součást box setu.

Armored Saint

Americká heavy metalová kapela Armored Saint slaví třicetileté výročí od vydání své desky “Symbol Of Salvation” (1991) vydáním živáku “Symbol Of Salvation Live“. Vychází jalo CD + DVD nebo v různých barevných provedeních na vinylu.

1914

Ukrajinská black metalová kapela 1914 vydává třetí studiové album “Where Fear and Weapons Meet” věnované tématům okolo první světové války.

Sepultura

Slavná Sepultura vydává kolekci “Sepultnation – The Studio Albums 1998-2009“, která obsahuje alba “Against” (1998), “Nation” (2001), “Roorback” (2003), “Danta XXI” (2006) a “A-Lex” (2009) a vychází v boxu s CD nebo vinyly.

Rhapsody

Fanoušci Rhapsody se mohou těšit na nová vydání klasických CD kapely: “Legendary Tales” (1997), “Symphony Of Enchanted Lands” (1998), “Dawn Of Victory” (2000) a “Rain Of A Thousand Flames” (2001). Zároveň vychází reedice CD Lucy Turilliho, jehož jméno je s tvorbou kapely pevně spjato, – “King Of The Nordic Twilight” (1999).

Ihsahn

Skvělou kolekci a opravdovou lahůdku pro fanoušky vydává i kapela Ihsahn. “The Hyperborean Collection (MMVI) – (MMXXI)” obsahuje 7 dvojvinylů a 2 LP a také 36stránkovou brožuru. K dispozici je pouhých 1000 kusů.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 3. září, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook