Autumn Bucket List aneb plán, jak si užít podzim

Autumn Bucket List – aneb plán, jak si užít podzim

Jedním ze způsobů zpříjemnit si podzim je vytvoření bucket listu – seznamu věcí, co by člověk chtěl zkusit, udělat, zažít. A právě podzim je v tomto ohledu velmi vděčným obdobím, kdy se toho dá podniknout spousta.

Autumn Bucket List – aneb plán, jak si užít podzim

1) Dát si šálek kávy s dýňovým aroma

Latté miluji, právě latté nebo cappuccino je tou kávou, co si dávám, když jdu “na kafe”, takže dát si tuhle sezónní specialitku je opravdu takříkajíc must do :-)

2) Provonět domov podzimními vůněmi

Jó, svíčky, aromalampy a vůně čerstvě upečených dobrot, vůně jablek, skořice a zmiňované dýně – to všechno k podzimu neodmyslitelně patří.

A báječně to zvedá náladu a činí sychravé podzimní dny hezčími a pozitivnějšími.

3) Sbírat krásné listy, kaštany, žaludy

A také šišky, i když ty jsou spíš zimní. A úžasná E.A.T. mě inspirovala, že k podzimu patří i vyrábění zvířátek z kaštanů, tak jsem zvědavá, co mi z toho vyleze :-)

4) Navštívit podzimní jarmark

5) Připravit karamelizovaná jablíčka

Jablka miluji a karamel ještě víc, není co řešit :-)

6) Prozářit podzim – třeba barevnými šálami

Už jsou nachystány, zbývá jen vybrat si tu pravou :-) Oranžovou? Červenou? Zelenou? Kdo ví… ale nějaká hezká to určitě bude :-)

7) Uvařit něco dýňového

Co takhle koláč nebo polévku?

8) Péct – třeba z jablíček

Zrají, dozrávají, skvěle chutnají a neodmyslitelně patří do podzimních koláčů, co dodat?

9) Nakupovat dárečky

Vánoce jsou sice až za dlouho, ale – zaprvé, Vánoce nejsou jediným důvodem pro pořízení dárků, zadruhé, právě na podzim se koná spousta akcí, kde se dárky dají pořídit, namátkou můžu zmínit veletrhy For Interior a For Decor, For Toys a For Games, Interbeauty, Dětská planeta. Loni jsme měli naprostou většinu dárků sehnanou už v říjnu a vánoční shon nás zcela minul :-)

10) Chodit na procházky

Zlatý podzim je krátký, ale o to krásnější, a byla by škoda si ho neužít… :-)

11) Pozorovat nádherné západy slunce

Souvisí s bodem 10. Všimli jste si, že právě ony západy slunce mají na podzim osobité kouzlo a i to nebe je jiné, takové jako by plnější, sytější, zajímavější?

12) Vytvářet podzimní dekorace

Třeba z listí. Nebo z kaštanů (opět zdravím E.A.T.!). Nebo natrhat podzimní luční kvítí a udělat hezkou kytici :-)

13) Dát si hot apple cider

14) Navštívit vinobraní, jablkobraní nebo jinou podobnou akci

15) Užít si podzim :-)

Samozřejmě se na podzim dá dělat spousta jiných věcí, třeba zalézt s knížkou pod teploučkou deku s hrnkem čaje v ruce a číst si skvělou knížku (mimochodem, nemá někdo nějaký tip na vysloveně podzimní čtení, m?), sbírat houby, chystat si zásoby na tuhou zimu (tu si nechť každý představí, co je mu blízké). Ale vše se mi do seznamu stejně nevleze a navíc se snažím zahrnout sem jen to splnitelné :-)

6 komentářů: „Autumn Bucket List aneb plán, jak si užít podzim

 1. Moc hezké nápady, jak si podzim zpříjemnit! Já osobně se chystám na tu dýňovou polévku, ta mě láká už hrozně dlouho. Zvířátka z kaštanů už mám letos za sebou, s tím jsem se setkala díky dvojčatům od sestřenky. :-)

  1. Děkuji, jsem ráda, že se nápady líbí :-) Držím palce, ať se polévka povede a moc chutná ;-)

 2. Tyhle krátkodobé bucket listy jen pro určité období mi přijdou docela fajn. Já si kdysi umínila, že zkusím něco jako 101 cílů za 1001 dní a po roce a půl jsem zjistila, že některé ty cíle vlastně už ani nechci splnit :D
  Konkrétní plány na podzim nemám, jenom jsem si stanovila, že jednou za čas vystrčím čumák z domu a nebudu ponocovat… hm…
  (Mimochodem, někde jsem zahlédla recept na dýňové hranolky, vypadalo to jako něco, co se nedá zkazit, bych možná mohla zkusit.)

  1. Se 101 cíli na 1001 bych nejspíš dopadla podobně :D Ale díky za myšlenku, zkusím popřemýšlet a třeba si i jen pro pobavení něco podobného vymyslím :-)
   S “nebudu ponocovat” bych pohořela hned, když chodím na noční, ale na jiné dny by to také nebyl marný cíl… ale když jsem ta sova, jde to blbě :-)
   (To existuje? Díky za info, zkusím to též najít a uvařit, dýni miluji, jsem zvědavá.)

 3. Já tak dlouhý seznam nepotřebuji, ale za mě určitě 7), 10) a 15) je top, co “musím” i já. :) Podzimní čtení mě ted aktuálně žádné nenapadá, ale kdyžtak se mrkni ke mně na goodreads

  Měj se hezky
  …ARI
  FB: ARI Drobná
  Blog: ARI Drobná

Napsat komentář