koncerty, reporty, cestování

V Plzni proběhly Slavnosti svobody 2019 – oslavy osvobození města

V Plzni proběhly Slavnosti svobody 2019

V Plzni proběhly Slavnosti svobody 2019

Od roku 1990 se v Plzni počátkem května každoročně konají Slavnosti svobody – oslavy osvobození západních Čech jednotkami 3. americké armády generála George Pattona. A Slavnosti svobody 2019 opět nabídly spoustu zajímavostí.

Tábor americké 2. pěší divize

V pátek jsme vyrazili na prohlídku táborů v rámci hlavního programu akce . Nejdřív jsme se byli podívat na Tábor americké 2. pěší divize v Proluce (Křižíkovy sady). Projekt Plzeň 1945 zde představil život amerických vojáků a civilistů v roce 1945.

Tábor 16. obrněné divize US Army

Prostor za OC Plaza těch táborů nabídl hned několik. K vidění byl například Tábor 16. obrněné divize US Army, a to včetně vojenské techniky, polní kuchyně, dílen nebo ubikací vojáků.

Tábor Čs. samostatné obrněné brigády a také Tábor RAF a WAAF

Další zastávkou byly Tábor Čs. samostatné obrněné brigády a také Tábor RAF a WAAF.

Tábor Čs. samostatné obrněné brigády

Tábor RAF a WAAF

Ostatní akce

V rámci Slavností svobody se toho samozřejmě koná mnohem více. My jsme sice prošli jen tábory, ale k vidění je toho spousta, namátkou vystoupení různých kapel a sborů (a Sabaton v Amfiteátru Lochotín byli též součástí programu), prezentace, pietní akty a v neposlední řadě Convoy of Liberty.

A co vy? Byli jste? A jak se vám Slavnosti svobody 2019 líbily? A jestli jste nebyli, rozhodně doporučuji, takže za rok na Slavnostech na viděnou ;-)

Související příspěvky

Facebook