koncerty, reporty, cestování

Výtečný Harlej v doprovodu Dilated rozparádil plzeňskou Šeříkovku

Harlej v Šeříkovce, 8. prosince 2017

Harlej v Šeříkovce, 8. prosince 2017

8. prosince se v plzeňské Šeříkovce představila známá česká rocková kapela Harlej v doprovodu hostů – pražské kapely Dilated. A byl to naprosto parádní večer a krásná pařba!

První nedočkavci byli na místě dávno před tím, než se začalo pouštět dovnitř, něco po sedmé se pak otevřely dveře do krásně zrekonstruovaného sálu, kde na návštěvníky čekal otevřený bar a také stánek s tričky a dalším merchem obou kapel. Nás si získal pár triček hlavních hvězd večera: Zlej Harlej kluk a Hodná Harlej holka :-)

Dilated v Šeříkovce, 8. prosince 2017
Dilated v KD Šeříkovka, 8. prosince 2017. Jo, modré a červené světlo je pro focení opravdu “skvělé” :-)

Dilated

Kolem osmé Šeříkovka již byla poměrně slušně zaplněná, ve 20:30 konečně pohasla světla a na pódiu se objevila kapela Dilated . Tahle pražská parta není žádným nováčkem – na scéně je už téměř deset let. Dilated v čele s půvabnou Lucií pěkně rozehřáli dav a zahráli výběr toho nejlepšího ze své diskografie.

Přítomné určitě potěšila Luciina pochvala povedené rekonstrukce Šeříkovky, pobavil i její kolega Pavel, když se zmínil, že v Plzni studoval – na právnické fakultě :-)

Harlej v Šeříkovce, 8. prosince 2017

Harlej

Ač se Dilated dostalo vřelého přijetí, nebylo pochyb, kdo je hlavní hvězdou; během pauzy se Šeříkovka definitivně zaplnila, byl plný parket i ochozy. A pak na pódium vtrhl Harlej a jízda mohla začít :-) A že ta jízda byla pořádně dlouhá – setlist čítal úctyhodných 24 písní.

Energická show Harlej přinesla nejlepší hity i pecky z aktuální desky “Hodný holky zlý kluky chtěj”. Rychlé vypalovačky střídaly pomalejší věci, na konci byla i akustická vsuvka – a byla úchvatná, “Proměna”, doprovázená sborovým zpěvem diváků, byla přímo famózní.

Nesměly chybět takové hity, jako jsou “Zfetovanej” (parádní otvírák), “Na prodej”, “Přirození”, “Z Cuby kiwi”, “Proč pocit mám” nebo “Pověste ho vejš” a samozřejmě “Svařák”, který spolu s písní “Optimistická” tvořil závěr večera.

A dav pařil, zpíval, tančil, skákal a náramně si to užíval – však bylo co! Tomáš Hrbáček kolikrát ani nemusel zpívat, stačilo, že tam spolu se spoluhráči byl, a diváci to odzpívali sami :-)

Byl to úžasný večer, který si užili nejen my diváci, ale i kapela; stačil jediný pohled na kliky a bylo jasno – jsou stejně nadšení :-) Tak snad brzo zase na viděnou… :-)

Související příspěvky

Facebook