Dvořákova Nelahozeves 2015

O pochodu „Dvořákova Nelahozeves“ jsem se dozvěděla během účasti v pochodu „Do Okoře bez oře“, v cíli byly k dispozici letáčky s informací o této akci. Řekli jsme si, že vezmeme psa a zúčastníme se, půjdeme nejkratší trasu – 8 km, přece jen kondice není dokonalá a pro pejska je to první delší akce.

Kratší trať umožnila poměrně pozdní start… a jdeme :-)

12:20. Vyrážíme :-) Je trochu zataženo, ale teplo, občas vykukuje sluníčko. Ideální podmínky pro pochod :-)

13:10. Míjíme přístaviště Marina Nelahozeves a zámek. V Marině je několik ptáků ze záchranné stanice, jdeme se na ně kouknout. Je tu poštolka, výr velký, sovice sněžná a káně. Pořádně je vyfotit bohužel nejde kvůli mřížím klece, ale pohled na ně je krásný :-)

13:40. Jsme na mostě mezi Nelahozevsí a Veltrusy. Pes hrdě pózuje :-) posíláme rodičům mms-pohled, jak jejích psí „vnuk“ zvládá pochod :-)

14:05. Míjíme zámek v Nelahozevsi podruhé – pro změnu po druhém břehu. U potůčku vtékajícího do Vltavy jsou krásné velké ryby, dřív jsem tu takové neviděla.

14:30. Jsme v cíli! :-) Úspěšně se registruji, dostávám diplom, placku pochodu a dokonce i oplatku :-) Hned vedle je možné koupit turistické vizitky do turistického deníku, beru vizitku pochodu a jednu kralupskou s mostem TGM. A jen o kousíček vedle je kopeček razítek – hned razítkuji deník i diplom :-)

15:00. Trocha rozmazlování je třeba :-) Jdeme na zasloužený oběd, svíčková a sushi v restauraci „U Berana“ jsou mňamózní :-)

… no a pak bylo načase jít domů :-)

Zaujal Vás článek? Chcete mi něco říct? Pište, sdělujte, komentujte! :-)