koncerty, reporty, cestování

Easter Bucket List aneb plán, jak si užít Velikonoce

Easter Bucket List aneb plán, jak si užít Velikonoce

Velikonoce se kvapem blíží, a to znamená, že je načase začít se připravovat. A jestli jste na ně málem zapomněli stejně jako já, tak Easter Bucket List jako malá nápověda snad přijde vhod :-)

Body 3, 10, 13 jsou letos bohužel pasé, ale i tak je těch tipů docela dost a věřím, že určitě si ty Velikonoce všichni užijeme i bez trhů a tak :-)

1) Ozdobit domácnost a případně i dvůr či zahradu

Velikonoce jsou, obdobně jako Vánoce, jedním z nejvděčnějších svátků, co se zdobení a dekorací týče. A fantazii se meze nekladou! Králíčci, beránci, slepičky, vajíčka, barevné stužky – cokoliv se hodí a udělá parádu.

2) Obarvit či jinak ozdobit vajíčka

Velikonoce bez obarvených či jinak ozdobených vajíček prostě nejsou Velikonoce – alespoň pro mě :-) I kdyby měla být jen jednoduše obarvená v cibulových slupkách – musí to být! :-)

3) Vyrazit na hon na vajíčka a zkusit potkat velikonočního zajíce

A co by ne? :-) Pro děti legrace, pro dospělé vlastně taky – a takový velikonoční Zajda může být i docela fešák :-P

Legendární parta - Jack Frost a Zajda | Autor: DreamWorks
Legendární parta – Jack Frost a Zajda | Autor: DreamWorks

4) Pořídit si zaječí uši a nebát se je použít

Jak se říká, legrace musí být, i kdyby na chleba nebylo. Já už svoje ušiska mám (pravda, nejsou tak úplně zaječí, ale… účel splní) a rozhodně se je nebudu bát použít – a možná pak ukážu i nějakou tu fotku :-)

5) Upéct mazanec či jiné dobroty

Mazanec, jidáše a jiné dobroty jsou neoddělitelnou součástí velikonoční kuchyně. A takový krajíc mazance s máslem ke kafíčku… ňam!

6) Zhlédnout velikonoční film

Je jich více, ale když už jsem zmínila fešáka Zajdu, tak rozhodně doporučím animovaný film “Legendární parta. Pro mě je to spíše film vánoční, ale dějově se odehrává právě o Velikonocích a velikonoční Zajda prostě nemá chybu :-)

7) Přečíst si velikonoční povídku či knihu

Že vás z fleku žádná povídka či kniha nenapadá? Co třeba “Anička a Velikonoce“? A již zmíněná “Legendární parta” vychází z knižní předlohy “The Guardians of Childhood (Strážci dětství), což je celá série knih, které ale bohužel nebyly vydány česky, ale pro ty, co umí anglicky, to určitě nebude překážkou :-)

8) Vyrobit dekorace

Jak jsem již zmínila výše, Velikonoce jsou v tomhle hodně vděčný svátek, tak popadněte kreativní potřeby a hurá tvořit a zdobit :-)

9) Poslat velikonoční pohledy

Že je to anachronismus? Ale ne… sms či e-mail je fajn, ale není nad to, držet v ruce poctivý pohled s ručně psaným vzkazem. Je to mnohem hezčí, osobnější.

Velikonoční vajíčka | Zdroj: Pixabay

10) Navštívit velikonoční trhy

Užít si sváteční atmosféru, nakoupit nějaké ty chybějící dekorace, koření, pochutnat si na delikatesách a mít se fajn – to zní jako dobrý plán, no ne?

11) Připomenout si velikonoční tradice a snažit se je dodržet

Velikonoce nejsou jen o mazanci, pomlázce, koledování a dnech volna navíc. Pojí se s nimi i spousta dalších zvyků a tradic, a teď je ten správný čas si je připomenout a snad i dodržet.

12) Uplést pomlázku

No nejsme snad tak líní, abychom si i pomlázku museli kupovat na trzích :-)

13) Vyrazit koledovat

Týká se spíš pánské části populace, ale všeobecné veselí si určitě užijí i dámy :-)

14) Užít si Velikonoce ;-)

K tomu už není co dodat – užijte si svátky a hlavně je přežijte ve zdraví!

Související příspěvky

Facebook