koncerty, reporty, cestování

AKCE 2020: kam vyrazit za nejen metalovou hudbou v květnu? – AKTUALIZOVÁNO

Akce 2020: kam za (nejen) metalovou hudbou v květnu

Akce 2020: kam za (nejen) metalovou hudbou v květnu

Květen se blíží, venku se otepluje, naplno rozjíždí se sezóna nejen open air akcí – festivalů i samostatných koncertů. A musím říct, bude to vskutku našlapaný měsíc, že člověk pomalu neví, kam dřív.

UPD 25. 04.: Přestože jsem věřila, že v květnu se svět vrátí do normálu, opak je pravdou. A tak přináším aktualizovanou verzi přehledu květnových akcí – s údaji, jak která akce dopadla a kdy je případný náhradní termín.

UPD 09. 05.: Aktualizovány další dvě akce, beze změn zatím zůstává Korn

Brněnský Majáles

Hned 1. května se koná již 17. Brněnský Majáles, kde se představí Marek Ztracený, Mirai, Ben Cristovao a další hvězdy české a slovenské hudební scény. Nově se akce uskuteční ve středu 23. září.
Vstupenky: brno.majales.cz

Magnum

Ve stejný den, tedy na Svátek práce, se v pražském klubu Nová Chmelnice představí hard rocková legenda Magnum. Kapela v lednu vydala 21. studiové album “The Serpent Rings” a v březnu vyrazila na turné na jeho podporu, v jehož rámci se staví právě i v Praze. Koncert proběhne za necelý rok, v úterý 2. února 2021.
Vstupenky: mastersofrock.cz , ticketmaster.cz

Visions of Atlantis

V sobotu 2. května se ve zmíněné Nové Chmelnici představí rakouští Visions of Atlantis. Jako speciální hosté vystoupí Edenbridge, jako support pak Scarlet Aura a Leecher. Jestli VoA v Praze náhodou zmeškáte, nezoufejte – v červenci budou na festivalu Masters of Rock se speciálním setem v doprovodu pražského symfonického orchestru. Pražský koncert je přesunut na úterý 13. října, přidán nový koncert ve Zlíně v pátek 16. října.
Vstupenky: mastersofrock.cz , ticketmaster.cz

Akce 2020: kam za (nejen) metalovou hudbou v květnu

Red

V neděli 3. května pražský klub Futurum přivítá americkou kapelu Red, která v Česku zatím není moc známá, ale na svém kontě už má 7 desek a společné tour například s Papa Roach, P.O.D., Skillet, Breaking Benjamin nebo In Flames. Nový termín je pátek 16. října.
Vstupenky: obscure.cz

YES

Úterý 5. května nabídne vystoupení kapely YES, považovanou za jednu z nejinovativnějších progmetalových kapel. Turné The Album Series 2020 Tour sází především na sedmou studiovku “Relayer” z roku 1974 a největší pecky této legendy. Koncert YES je posunut skoro přesně o rok – na sobotu 24. dubna 2021.
Vstupenky: mastersofrock.cz , ticketmaster.cz

Akce 2020: kam vyrazit za (nejen) metalovou hudbou v květnu

Olomoucký majáles

Olomoucký majáles, který proběhne ve středu a čtvrtek 6. a 7. května, letos slaví 10 let. Své narozeniny oslaví nejen koncerty (vystoupí například Pipes and Pints nebo The Tap Tap), ale také filmy, divadlem, workshopy, venkovními aktivitami nebo prezentacemi studentských a neziskových organizací. Náhradním termínem je úterý 29. září.
Web: majalesolomouc.cz

Majáles Ostrava

V předvečer státního svátku, ve čtvrtek 7. května, se na Slezskoostravském hradě bude konat 26. ročník Majálesu Ostrava. Na hlavní scéně se představí například Pokáč, Mirai, Marpo & TroubleGang nebo Fast Food Orchestra. Akce je přesunuta na středu 16. září.
Vstupenky: majalesostrava.cz

Hradecký majáles

Přímo ve státní svátek, tedy 8. května, se v Hradci Králové odehraje 14. Hradecký majáles. Patří do stejné “rodiny” jako ten Brněnský, zmíněný výše, a Plzeňský, o kterém ještě bude řeč, a tudíž má i z velké části stejné účinkující, těšit se tedy můžete na již zmíněné Mirai, Marka Ztraceného nebo také Kapitána Demo či Pokáče. Termín konání je posunut na středu 16. září.
Vstupenky: hradec.majales.cz

Karvinský majáles

Ve stejný den, v pátek 8. května, proběhne Karvinský majáles. Tradiční oslava studentského života nabídne vystoupení UDG, Simy, Pokáče, Mirai a dalších umělců. Akce je zrušena.
Vstupenky: dokoran.info , goout.cz

Jamie Cullum

Britský zpěvák Jamie Cullum se již dvakrát, v letech 2009 a 2013, představil na festivalu Colours of Ostrava, letos ale poprvé dorazí také do Prahy. V úterý 12. května vystoupí v O2 universum v rámci svého turné k desce “Taller”, která vyšla loni v červnu. Koncert je přesunut na úterý 3. listopadu.
Vstupenky: ticketmaster.cz

Akce 2020: kam vyrazit za (nejen) metalovou hudbou v květnu

Pet Shop Boys

Britské duo Pet Shop Boys v rámci svého historicky prvního best of tour přijede i do České republiky. Ve středu 13. května vystoupí v pražském Foru Karlín. Koncert je odložen o rok – na úterý 8 června 2021.
Vstupenky: listocheck.cz

Majáles Pardubice

V pátek a sobotu 15. a 16. května se bude konat Majáles Pardubice. Mezi potvrzenými vystupujícími jsou Divokej Bill, Horkýže Slíže, Lenny, Marek Ztracený, Mydy Rabycad, No Name, Vypsaná Fixa nebo Wohnout. Akce je odložena o rok – na 14. a 15. května 2021.
Vstupenky: majalespardubice.cz , ticketlive.cz

Queen Relived

15. a 16. května se v pražské O2 areně odehrají dva koncerty v kapely Queenie v rámci show Queen Relived. Původně se měl konat jen koncert 15. května, ale pro velký zájem byl přidán nejdřív koncert 16. května, pak také 21. prosince. Náhradní termín pro koncert 15. května je pátek 11. září, pro koncert 16. května pak sobota 12. září; koncert v prosinci zůstává beze změn.
Vstupenky: ticketportal.cz , ticketmaster.cz

Akce 2020: kam vyrazit za (nejen) metalovou hudbou v květnu

Plzeňský majáles

V sobotu 16. května 30. narozeniny oslaví Plzeňský majáles. Festival nabídne vystoupení kapel jako Škwor, Divokej Bill, Pipes and Pints, No Name nebo Vypsaná Fixa. Samozřejmostí jsou i různé doprovodné akce. I tento Majáles je posunut o rok – na 15. května 2021.
Vstupenky: plzen.majales.cz

Mgła + Diocletian + další

Ve stejný den, v sobotu 16. května, se v rámci svého turné The Stench of Zeitgeist v pražském Paláci Akropolis zastaví polská kapela Mgła. V průběhu večera se dále představí kapely Diocletian, Mord’A’Stigmata, Martwa Aura a Rites of Thy Degringolade. Koncert je přesunut na neděli 13. prosince a proběhne v jiném klubu – v Meetfactory; změní se doprovod (bude oznámen dodatečně).
Vstupenky: obscure.cz , goout.cz

Lucifer

Uskupení Lucifer zahájilo teprve šestý rok své kariéry, ale už má na kontě řadu úspěchů a tři řadové desky, z toho poslední byla vydána teprve v březnu. V rámci The Third Commandment Tour v neděli 17. května zavítá do pražské Nové Chmelnice, jako předskokani se představí Year of the Goat. Koncert je posunut na sobotu 13. února 2021.
Vstupenky: mastersofrock.cz , ticketportal.cz , ticketmaster.cz

Akce 2020: kam vyrazit za (nejen) metalovou hudbou v květnu

Whitesnake + Europe

V úterý 19. května v Brně vystoupí dvě legendární kapely: Whitesnake a Europe. Hardrockovou kapelu Whitesnake, na jejímž kontě jsou hity jako “Here I Go Again” nebo “Is This Love”, založil David Coverdale před úctyhodnými 42 lety, v roce 1978. Stejně tak není třeba představovat ani Europe, o pouhý rok mladší švédskou skupinu, která je sice známá především díky pecce “The Final Countdown”, ale má i spoustu dalších skvělých písní. Celé turné je zrušeno kvůli zdravotním potížím zpěváka Whitesnake Davida Coverdalea.
Vstupenky: ticketportal.cz , ticketmaster.cz

Michael Jackson Live Tribute Show by Sergio Cortes

Ve stejný den, 19. května, se v Praze odehraje Michael Jackson Live Tribute Show v podání Sergio Cortese – jediného oficiálního dvojníka krále popu. Vystoupení proběhne v úterý 2. října.
Vstupenky: ticketportal.cz

Céline Dion

Ve čtvrtek 21. května se v pražské O2 areně zastaví slavná kanadská zpěvačka Céline Dion. Pražský koncert bude první z celkem 33 evropských zastávek Dion v rámci Courage World Tour; do české metropole se vrátí po 12 letech. Koncert je přesunut, nový termín zatím nebyl oznámen.
Vstupenky: ticketportal.cz

Akce 2020: kam vyrazit za (nejen) metalovou hudbou v květnu

Einstürzende Neubaten

V pátek 22. května se v pražském Foru Karlín představí německá industriální kapela Einstürzende Neubaten. Skupina, která svými novátorskými a experimentálními postupy ovlivnila řadu dalších umělců, během svého turné navštíví celkem 17 měst, Praha je druhou zastávkou. Akce je odložena o rok – na pátek 14. května 2021.
Vstupenky: ticketmaster.cz

In Flames

Neděle 24. května bude patřit In Flames. Kapela, která letos slaví 30 let existence, bude k vidění v pražské Malé sportovní hale v doprovodu speciálních hostů. Koncert je přesunut, nový termín zatím není znám.
Vstupenky: goout.cz

KMFDM

Kapela KMFDM, která v pátek 29. května vystoupí v pražském klubu Futurum, původně vznikla jako performance projekt – a s malou pauzou mezi lety 1999 a 2002 úspěšně existuje dodnes. Poslední album bylo vydáno v září loňského roku a společně s další tvorbou KMFDM bude představeno i na pražském koncertě. Akce je zrušena.
Vstupenky: obscure.cz

Eric Clapton

Pátek 29. května bude v Praze patřit také bluesové legendě – v O2 areně se představí kytarista a zpěvák Eric Clapton. Zahájí zde své evropské turné, kdy během měsíce navštíví celkem 12 měst a odehraje v nich 15 vystoupení. Koncert je odložen o rok – na neděli 23. května 2021.
Vstupenky: ticketportal.cz , ticketmaster.cz

Akce 2020: kam vyrazit za (nejen) metalovou hudbou v květnu

Korn

V sobotu 30. května se v pražské Tisport Areně představí slavná kapela Korn, často označovaná jako průkopník nu-metalu. Jako speciální host večera vystoupí francouzská progresivní death metalová kapela Gojira. Koncert je přesunut na 28. května 2021.
Vstupenky: ticketportal.cz , ticketmaster.cz

Nick Cave and The Bad Seeds

Ve stejný den, tedy 30. května, v jiné pražské hale, v O2 areně, vystoupí Nick Cave and The Bad Seeds. V rámci aktuálního turné navštíví celkem 19 zemí a představí hlavně nejnovější, celkově již sedmnácté album “Ghosteen”, mnohými považované za vůbec nejlepší album tohoto kolektivu. Koncert je posunut o rok – na pondělí 17. května 2021.
Vstupenky: ticketportal.cz , ticketmaster.cz

bonus: Aviatická pouť v Pardubicích

V úplném závěru měsíce, v sobotu a neděli 30. a 31. května, proběhne jediná nehudební v tomto výčtu, ale rozhodně neméně zajímavá akce – Aviatická pouť v Pardubicích. Letošní 30. ročník nabídne největší účast The Flying Bulls z rakouského Hangáru 7. Pouť je posunuta o rok, přesné datum zatím není známé.
Vstupenky: enigoo.cz

Foto: promo akcí – mastersofrock.cz (3x), o2universum.cz (1x) , o2arena.cz (3x)

Související příspěvky

Facebook