koncerty, reporty, cestování

Hrdinové Plzně nabídli atraktivní ukázky práce záchranných složek

Hrdinové Plzně nabídli atraktivní ukázky práce záchranných složek

Hrdinové Plzně nabídli atraktivní ukázky práce záchranných složek

V sobotu 7. září se v prostoru DEPO2015 konala akce Hrdinové Plzně. Své umění v rámci statických a dynamických ukázek předvedli nejen záchranáři, policisté nebo hasiči, a byla to hodně zajímavá podívaná.

Z dynamických ukázek lze zmínit zásah při podezření na výskyt infekční látky, zásah v případě dopravní nehody nebo například zákrok pořádkové jednotky při nepokojích.

Moc se mi líbila ukázka zásahu policie proti ozbrojenému pachateli – vypadá to na pár jednoduchých pohybů, jedna, dva, hotovo, ale jak to u těch zdánlivě jednoduchých věcí bývá, právě za nimi je nejvíc práce a dřiny. Nebo ukázka slaňování – to samé, krásně elegantní sešup, a to i hlavou dolů. Ale když si člověk uvědomí, jakou kondici ten policista musí mít, aby to takhle zvládl, tak to klobouk dolů. Nechyběla ani ukázka zásahu proti střelci schovávajícímu se za autem. A že střelba byla! Samozřejmě slepými náboji, ale i tak to byl dost dobrý randál.

Na ukázku zásahu vrtulníku bohužel nedošlo, neb odletěl na zásah opravdový. Díra v programu se ovšem nekonala – na plochu dojela hasičská auta a následovala ukázka hašení z žebříku ve výšce a pak ukázka, kam až ten žebřík může – a případně i se zraněnou osobou v nosítkách. A dle slov moderátora může až do výšky 40 metrů.

Z dalších ukázek lze zmínit představení nově vyvinutého chytrého hasičského obleku nebo ukázku práce psovodů. Na venkovní ploše byla k vidění auta hasičů, speciální vozidla celní správy, autobus a mikrobus vězeňské služby, auta horské služby a vodních záchranářů, sanitky atd. Ve vnitřních prostorách DEPO2015 pak probíhala výstava historické hasičské techniky.

Hrdinové Plzně zároveň posloužily jako zahájení výstavy Já, hrdina , která hravě vysvětluje dětem, jak se chovat, když nastane krizová situace. Výstava se koná do 31. prosince 2019.

Související příspěvky

Facebook