koncerty, reporty, cestování

Ohlédnutí za… srpnem 2019: super akce, starosti i radosti

Orden Ogan na festivalu Ostrava v plamenech 2019

Orden Ogan na festivalu Ostrava v plamenech 2019

Srpen a s ním i kalendářní léto je definitivně za námi. Ač jsme se nevyhnuli určitým starostem, byl to krásný měsíc orámovaný skvělými akcemi – festivalem Ostrava v plamenech a dvěma srazy.

Srpen akční

Srpen – to byl festival v malebném prostředí Dolních Vítkovic. Ostrava v plamenech už sice existuje nějaký ten pátek, ale já jsem se tam podívala poprvé – a rozhodně ne naposled, pokud bude pěkný line up. Líbilo se mi prostředí i celková atmosféra, byla to fajnová akce. O kapelách se snad zmiňovat nemusím, v reportu je vše :-)

A samozřejmě musím zmínit Ostravu jako takovou. Vrátila jsem se do ní na den přesně po deseti letech a šesti měsících a byl to krásný návrat. Během nefestivalové části programu jsme stihli navštívit Hlučín a vykoupat se v místní štěrkovně, navštívit Landek Park, obejít celé centrum Ostravy včetně Slezskoostravského hradu, projít se podél Ostravice, podívat na vrchol Nové radnice.

Pohled z Nové radnice na katedrálu Božského Spasitele na pozadí Dolních Vítkovic
Pohled z Nové radnice na katedrálu Božského Spasitele na pozadí Dolních Vítkovic

Srpen – to byl jeden twitch sraz. Po dlouhé době první akce, kde jsem neznala skoro nikoho, ale i tak jsme se skvěle bavili. Poznali jsme nové lidi, pěkně si popovídali, zazpívali u táboráku a měli se nádherně.

Srpen – to byl Mácháč. Jako každý rok už x let po sobě :-) Po zimním srazu, o kterém jsem psala v únorovém ohlédnutí, jsme se s wesťáckou partou sešli i na tradiční letní akci. Bylo nás přesně dvacet, takové to tvrdé jádro, krásně jsme si to užili, jen to jako vždy moc rychle uteklo :-)

Letos, poprvé po letech, vyšlo i počasí, bylo teplo, slunečno, voda vysloveně nádherná – však jsem se také byla koupat třikrát, to je rekord :-) Nechybělo ani noční koupání pod nebem, jaké ve městě nezažijete, miliony hvězd nad hlavou a – poprvé v životě jsem viděla Mléčnou dráhu, naprostá dokonalost.

… a kulturní

Srpen – to bylo přemýšlení nad knihou “Kde mrtví promlouvají” , kterou jsem sice zhltla už v červenci, ale nadchla mě natolik, že mi v hlavě vířila spousta myšlenek, které se nakonec zhmotnily v článku Zamyšlení » Mezi vědou a etikou – projekt Farma těl, výstava Bodies.

Srpen – to byly filmy. Zhltli jsme všechny tři díly “Jak vycvičit draka” a je to TOP :-) Bezzubka je prostě boží :-) Jenom tedy dvojka a trojka jsou místy hodně smutné, což člověk u kresláku de facto pro děti moc nečeká (tak jsem zase uronila slzu, no :-)).

Srpen – to byly také určité starosti, které se nám asi ještě chvilku potáhnou, ale věřím v úspěšný konec. Právě ty starosti byly důvodem, proč tu byla víc než dvoutýdenní pauza. Ale bude líp, slibuji! Jsou v plánu nějaké akce, mám seznam témat pro budoucí zamyšlení i další nápady, stay tuned :-)

A jaký srpen jste měli vy? Byli jste také někde? Co jste zažili? Co se vám v srpnu (ne)povedlo? A co plánujete na září? Podělte se!

Související příspěvky

Facebook