koncerty, reporty, cestování

Ohlédnutí za… listopadem a prosincem 2019: celkem povedený, ale hektický konec roku

Plzeňské vánoční trhy 2019

Konec roku | Plzeňské vánoční trhy 2019

Ne že bych z ohlédnutí za dvěma měsíci zároveň chtěla udělat novou tradici, raději bych zůstala u měsíčního formátu, ale vytíženost tomu nějak nepřála. A jaký tedy byl můj konec roku?

Ohlédnutí za listopadem

Listopad – to byl první měsíc v novém bydlišti. Stále to ještě místy připomíná krabicový labyrint, některé věci opakovaně stěhuji jinam (neb prostě ne a ne najít to nejvhodnější místo), stále bojuji s nedostatkem prostoru, jak bych si ho představovala a potřebovala, ale… začíná to prokukovat :-)

Pejsek a kocour jsou z nového místa nadšení. Hlavně kocour, psovi čáru přes rozpočet aktuálně dělají rachejtle a petardy, zato kocour – ten je pečený vařený venku a úplně nadšený. Asi týden po stěhování chytil první myš a přišel se s ní náležitě pochlubit 😂

Konec roku | Kocour Zuzík na zahradě

Listopad – to byl Movember. Aneb, stejně jako #pinktober, další společensky důležité téma na tomto blogu. Cílem Movemberu je zvýšit povědomí o mužských nemocech, hlavně o rakovině varlat a rakovině prostaty.

Listopad – to jsou hned dvě krásná výročí. Jedním z nich jsou půlkulatiny – 5 let, co máme našeho milovaného čeníška Žeryka. Vůbec mi nepřijde, že už je to tak dlouho :-)

Listopad – to je předzvěst adventu a Vánoc. Letos jsem konečně splnila x bodů ze svého vánočně-blogerského seznamu a napsala pár speciálů, které jsem měla v plánu. Dva z nich spatřily světlo světa právě v jedenáctém měsíci roku: Vánoční filmy: TOP 20 snímků pro nejkrásnější sváteční náladuVánoční písničky poprvé: TOP 20 těch nej vánočních songů.

Ohlédnutí za prosincem

Prosinec – to jsou prostě Vánoce, hotovo :-) Vánoční stromek tradičně o první adventní neděli, pečení cukroví (za mě letos teda jen linecké a perníčky, ale v rodině se toho napeklo dost), vánoční světýlka, shon, shánění dárků, trhy, setkání s přáteli u svařáčku a jednoduše vše, co k tomuto období patří. A samozřejmě samotné Vánoce a Štědrý večer. Mimochodem, letos jsme s dárky fakt zabodovali, hlavně fotokniha slavila velký úspěch :-)

Dopsala jsem další z vánočních speciálů – Vánoční hudba podruhé: TOP 15 nejkrásnějších vánočních alb. Moc mě to bavilo a za rok plánuji navázat dalšími vánočními články :-)

Prosinec – to je totální frmol, přesčasy v práci (neb co čekat v eshopu o vánoční špičce, že? lidé objednávali jak diví), absolutně splašený čas. Ještě teď jsem hlavou někde v první půlce listopadu, ale rozhodně ne na přelomu roku.

Prosinec – to je Žerykova operace, na kterou byl objednán už koncem listopadu. Byly my vyčištěny zoubky ultrazvukem a hlavně odstraněna bulka na boku. Předposlední den roku pak přinesl odstranění stehů (měl jich deset) a nejlepší možnou zprávu – histologie dopadla dobře a nebylo to nic zhoubného.

Prosinec – to byl absolutní rekord, co se týče návštěvnosti. Pořád nějak nemohu uvěřit, že tento blog opravdu někdo čte, že sem chodí lidé skrze sdílené odkazy nebo výsledky vyhledávání, že veškerý čas a úsilí, které mu věnuji, opravdu nachází odezvu. Prvním rekordním měsícem byl květen, následovalo září a prosinec nakonec získal pomyslné zlato. V absolutních číslech návštěvnost oproti roku 2018 vzrostla přesně trojnásobně, a to je neskutečná pecka. Děkuji moc všem!

A jaký konec roku jste měli vy? Co vyšlo? Co vás potěšilo? Na co budete vzpomínat?

Související příspěvky

Facebook