koncerty, reporty, cestování

Ohlédnutí za… zářím a říjnem 2019: dva měsíce ve zběsilém tempu

Dny NATO 2019: Patrouille de France
Dny NATO 2019: Patrouille de France
Dny NATO 2019: Patrouille de France

O tom, jak byly poslední dva měsíce náročné, svědčí i to, že píši ohlédnutí o obou zároveň a ze šesti plánovaných na říjen příspěvků jsem s bídou stihla dva. Nějak se nestačím divit, že už je listopad :-)

Září i říjen byly ve znamení stěhování. Šli jsme “o dům dál” a museli toho hodně zařídit, sbalit věci, odvézt je, vyklidit byt, vymalovat, a to vše v plném provozu. Práce, zakázky, další věci, které prostě musely být. Ale zvládli jsme to :-)

Teď se pojďme spolu podívat, co tedy tyto měsíce přinesly v “mimostěhovacím” čase.

Mobilní rentgen celní správy
Mobilní rentgen celní správy

Ohlédnutí za zářím

Září – to byla akce Hrdinové Plzně. Akce, která se konala v sobotu 7. září, nabídla statické a dynamické ukázky práce záchranářů, policistů nebo hasičů. Moc se mi líbila ukázka slaňování, ukázka zásahu proti střelci (byl to opravdu rachot!) i možnost vidět techniku, kterou člověk jen tak v běžném životě nepotká a nezahlídne.

Září – to byly Dny NATO v Ostravě. Byla to pecka. Ivo Kardoš a JAS-39 Gripen, Martin Šonka a Extra 300, Midnight Hawks, PC-7 Team a F/A-18 Hornet, Patrouille de France, Typhoon – dokonalost ve vzduchu, co dodat.

Září – to bylo zahájení burčákové sezóny, která byla letos skoro dva měsíce dlouhá. Burčák miluju, zbožňuju a těším se na něj po zbytek roku :-) Tip pro Plzeňáky: Vinotéka Veritas Stěhování má výborný nejen burčák, ale i jiná vína. Právě sem jsem si pro ten burčák chodila a byl výtečný.

Masarykovo náměstí v Ostravě ve dne
Masarykovo náměstí v Ostravě ve dne

Ohlédnutí za říjnem

Říjen – to byla hlavní fáze stěhování. Největší třídění věcí, balení, shánění dodávky, odvoz věcí (především nábytku), dobalení zbytků věcí, vymalování bytu před předáním. No, jsem ráda, že jsem, popravdě, ruce mě bolí ještě teď, a to už je pět dní po malování :-) Ale zvládli jsme to, teď musíme zvládnout druhou fázi – vybalení a zabydlení se v novém bydlišti. Ale to už je ta hezčí část a hlavně člověka už netlačí čas.

Říjen – to byl #pinktober. Aneb jeden z článků na tomto blogu se sociálním přesahem. Říjen v růžové je projekt, jehož cílem je prevence rakoviny prsu a podpora žen, které tuto nemoc dostaly.

Říjen – to byl Halloween. Měla jsem v plánu dva články související s tímto tématem, holt asi budou za rok, ale i tak jsem si to období a ty dýně a světýlka užila :-)

A jste se měli vy? Jak jste si užili zlatý podzim? Co plánujete na listopad? Napište mi!

Související příspěvky

Facebook