koncerty, reporty, cestování

Shrnutí roku 2019 – co mi přinesl a jaký byl. A co je v plánu v roce 2020?

Festival světla BLIK BLIK: Návštěvníci

Festival světla BLIK BLIK: Návštěvníci

Silvestr je úspěšně za námi a rok s magickým číslem 2020 se teprve rozjíždí. A to je pravý čas na shrnutí roku 2019. Jak se (ne)povedl, co přinesl a na co se chystám v roce 2020?

Předsevzetí 2019

Loňská novoroční předsevzetí mi vyšla jen zčásti:

1) Uběhnout 5 km a zúčastnit se běžeckého závodu

Bez mučení se přiznávám – tu “pětku” jsem zase zazdila. Holt snad někdy jindy, no :-) Ale druhá část – uběhnout závod – už byla úspěšnější. Zúčastnili jsme se s kolegy Pivního běhu a bylo to super. Co na tom, že to bylo dle olympijského “není důležité vyhrát, ale zúčastnit se”, byl to hodně povedený zážitek a moc jsme si to užili :-)

Pivní běh 2019: Tým "Žízniví skladníci"
Pivní běh 2019: Tým “Žízniví skladníci”

2) Být šťastná (nebo alespoň spokojená)

To je bod poněkud hůře měřitelný, ale i tak mohu jednoznačně prohlásit: povedlo se. Nakolik byl rok 2018 spekulativní, jako na houpačce, kdy to bylo chvílemi OK, ale pak jsem se pokaždé zas a znova sesypala, natolik se mi rok 2019 vydařil. Netvrdím, že byl bez mráčku, to nebývá nikdy nic, ale celkem vzato byl skvělý.

Chtěla jsem ho co nejvíce užít a naplnit zážitky a pozitivními emocemi, a to se mi povedlo beze zbytku. Spousta koncertů, festivalů a dalších akcí, spousta skvělých lidí a dojmů – paráda.

3) Úspěšně zvládnout veškerou byrokracii

Plán jménem hypotéka pohořel na nemovitosti a okolnostech, víc to radši rozvádět nebudu, protože se nechci opět naštvat. Zase musím říct, že máme úplně skvělou hypoteční poradkyni a samotná hypotéka a věci okolo (by) byly naprosto v cajku, a to je dobré vědět. Každopádně byla to cenná zkušenost a jsme o něco chytřejší, informovanější a poučenější.

Plán jménem OAMP plynule přešel do roku 2020. Takže mě ještě čeká dát do kupy veškeré podklady a pak vyrazit podat žádost.

Plzeň – zima 2019
Plzeň – zima 2019

Shrnutí roku 2019

Leden

Leden byl takový rozkoukávací a plánovací. Sepisovala jsem předsevzetí, plánovala aktivity na rok a prostě se nechávala unášet proudem. Přinesl také pár soukromých akcí – setkání s přáteli zkraje roku, pak se vdávala kolegyně, zašly jsme s holkama na jídlo apod.

Únor

V únoru už se to pomalu rozjelo. Zapíjelo se mimi, v práci jsme si střihly masopust, na konci měsíce byl tradiční wesťácký zimní sraz, tentokrát v Orlických horách.

Také to byl měsíc výzev. Probíhá Suchej únor, já si zkusila dát měsíc bez cukru a bylo mi moc fajn. A asi si ho zopakuji znova, člověk je po těch Vánocích nějaký přecukrovaný.

Březen

V prvním jarním měsíci se to celé brutálně rozjelo a mám pocit, že nezpomalilo doteď :-) Začalo krásné jaro, začaly první nejen open air akce.

Byla jsem na festivalu světla BLIK BLIK a byla to bomba. Nadchli mě hlavně Návštěvníci, ta kombinace hry světel a hudby neměla chybu.

Festival světla BLIK BLIK: Návštěvníci

Na konci měsíce v Praze vystoupili OOMPH!, a co si budeme povídat, nemělo to chybu. OOMPH! zrají jak víno a umí neskutečně rozparádit dav. A setlist si zaslouží samostatnou zmínku a pochvalu, hráli zhruba dvě hodiny a nabídli v podstatě samé best of písně.

V březnu jsem také rozehrála Zaklínače 3 a ta hra mě pohltila. Mám zatím odehráno 93 hodin a příběhově jsem jen tak tak v Novigradu. Pak mě semlely letní akce a podzimní stěhování s Vánocemi v závěsu, takže mám delší pauzu, ale už se těším, až se do toho zase pustím; zase si nechci pouštět hru jen na chvíli, zaslouží si, aby se do ní člověk opravu ponořil a vychutnal si ji.

Duben

Duben byl bezkonkurenčně nejnašlapanějším měsícem roku. V Plzni se konaly velikonoční trhy, vyrazili jsme na Aprílovou noční dvacítku (a fakt se vrátili domů až v noci :-D), v Plasích se konal Den ve vzduchu, …

Hned na začátku měsíce jsme razili do Prahy – ve Fóru Karlín hrála Avantasia. Tobias Sammet a hosté jsou sázkou na jistotu – vždy je to zaručeně krásný zážitek.

Koncem dubna se odehrál jeden velmi dlouho očekávaný koncert – v Praze zahráli Finové Poets of the Fall. Bylo to jejich první vystoupení v ČR za celou kariéru – dočkali jsme se. Byl to zážitek, pro který se jen těžko hledala ta správná slova, bylo to neskutečné, úžasné, famózní, dokonalé.

Den ve vzduchu v Plasích: Saab JAS-39 Gripen

Na Den ve vzduchu s Plzeňským krajem jsem vyrazila vůbec poprvé, i když o akci samozřejmě vím už dlouho. A jak se mi tam líbilo! Užila jsem si tuto leteckou show naplno, zamilovala se do Gripenů a rozhodla se, že si musím užít pohled na letadla i jinde – na Dnech NATO v září.

Květen

Květen navázal na duben a též přinesl řadu parádních akcí a zážitků. Byli jsme na koncertě, festivalu, v kině, na Slavnostech svobody.

Plzeňský koncert Sabaton, který se konal v Amfiteátru Lochotín, byl největší headline show v historii kapely. A prozatím jediný koncert, na kterém jsem v takřka letním měsíci byla v zimní bundě (a nejenom já), protože byla fakt ukrutná zima. Sabaton hráli v doprovodu Velkého válečného sboru (Českého akademického sboru), a musím říct, že sborový zpěv jejich písním opravdu sluší.

Tommy Johansson, Pär Sundström a Joakim Brodén, Sabaton

Slavnosti svobody jsou tradiční oslavou osvobození města americkou armádou na konci druhé světové války. Po dlouhé době jsme vyrazili se podívat a bylo to moc fajn.

V půli května se konal Pivní běh, o kterém jsem psala na začátku. Zvažovala jsem pak i jiné běžecké akce, ale nakonec zůstalo jen u tohoto pivního závodu.

A poslední květnový den patřil MetalFestu, zahráli mj. AXXIS, Septicflesh, Amorphis, HammerFall a Powerwolf. Zatímco Masters of Rock je u mě vždy jistotou, u MF dost záleží na kapelách, a tentokrát obsazení bylo na jedničku s hvězdičkou; nevynechala jsem ani vystoupení Elvenking, Beast in Black, Stratovarius, Cradle of Filth a Amon Amarth během druhého dne a The 69 Eyes, Korpiklaani, Dee Snidera a Arch Enemy během toho třetího.

MetalFest 2019: Joacim Cans z HammerFall

Květen se také ukázal být pomyslným závěrem dvou kinematografických epoch. Film Avengers: Endgame uzavřel jednu dekádu, uvidíme, co přinesou další fáze MCU, ale jedna epocha tímto filmem bezesporu skončila. Skončil také jeden z nejznámějších a nejpopulárnějších seriálů – Game of Thrones, což v určitém ohledu též znamenalo konec epochy, i když ne takový, jaký mnozí očekávali.

Červen

Červen pokračoval již zmíněným MetalFestem a jinak se nesl v poměrně klidném duchu, sice hodně utíkal a probíhal v duchu příprav na dovolenou, ale jinak pohodově.

V půlce měsíce jsme vyrazili s partou na Šumavu, na takový krásný špacír po trase Horská Kvilda – Kvilda – Modrava – Horská Kvilda. Šumava je nádherná, krásné scenérie, pěkné rysí a jelení výběhy (ten vlčí mě čeká někdy příště), dokonalá příroda.

Shrnutí roku 2019 | Návštěvnické centrum Kvilda: Jelení výběh

Červenec

Červenec je pro mě tradičně dovolenkovým měsícem. Hned zkraje razíme na sraz na Moravě a pokračujeme do Vizovic na Masters of Rock, a nejinak tomu bylo tentokrát.

Během srazu jsme toho stihli hodně: tančili jsme do rána, vyrazili výlet do Kroměříže a do Zbrašovských aragonitových jeskyní, byli se koupat, a kecali, kecali, blbli a kecali. Totální relax.

Festival Masters of Rock nezklamal – byla jsem poosmé a tradičně pecka :-) CyHra, Battle Beast, Hardline, Serenity, Amaranthe nebo Within Temptation – samá skvělá jména, bombastická atmosféra a prostě suprově strávený čas.

Srpen

Ani v srpnu jsme se doma moc neohřáli – hned prvního srpna jsme odjeli do Ostravy. Na výlet a hlavně na festival Ostrava v plamenech. Byla jsem na této akci poprvé a rozhodně ne naposled, pokud nabídne nějaký zajímavý line up; prostředí Dolních Vítkovic metalové hudbě moc sluší. Náramně jsem si užila Grave Digger, Freedom Call, GloryHammer i Orden Ogan a byla to bomba.

Hodně jsme si užili i samotné město. Hlučín, hlučínská štěrkovna, Landek Park, centrum, Nová radnice, Nová Karolina – v tom poměrně krátkém čase jsme toho stihli hodně. A kdybyste hledali tipy, kam vyrazit v Ostravě, mám o ní i samostatný článek ;-)

Shrnutí roku 2019 | Landek Park
Landek Park

V půlce měsíce jsme vyrazili na twitch sraz. Je fajn vypadnout pryč mezi úplně cizí lidi, kde znáš sotva pár přezdívek a tváří, a přitom se hned od začátku cítit úplně v pohodě a báječně si to užít. Těším se na další takový sraz :-)

A konec měsíce patřil – opět – srazu. Tentokrát znova wesťáckému, v zimě to byly Orlické hory a v závěru prázdnin tradiční Mácháč. Konečně také jednou klaplo počasí, bylo krásně teplo, slunečno, akorát na koupání, byli jsme si zaplavat celá parta přes den i v noci (hvězdy a Mléčná dráha nad hlavou – nemělo to chybu!) – prostě další skvělá akce.

V srpnu jsme si také namlátili čuni v otázce nemovitosti, ale o tom jsem se zmínila už v úvodu.

Shrnutí roku 2019 | GloryHammer na festivalu Ostrava v plamenech 2019

Září

V září to tempo nabralo další grády. Rozhodli jsme se, že se přestěhujeme tam, kde jsme teď a nějakou – dost dlouhou – dobu ještě budeme. Upřímně, doufám, že fáze “stěhování” a “vymalování” nebudu muset nějaký ten pátek řešit :-)

Počátkem září jsme se vydali na akci v DEPO2015 – Hrdinové Plzně. Ukázky práce záchranářů, vystavená technika IZS, vězeňské služby nebo celní správy – rozhodně bylo na co se koukat.

A pak jsme opět vyrazili do Ostravy – tentokrát na Dny NATO. Tolik fantastických letadel, špičkových pilotů, úžasných stíhaček a pilotovacích skupin pohromadě, o statických ukázkách nemluvě – jedná se o vskutku bezkonkurenční akci, která mě opravdu nadchla.

Shrnutí roku 2019 | Kapitán Ivo Kardoš, JAS-39 Gripen

Říjen

Říjen byl ve znamení hlavní fáze stěhování a vymalování. Utekl mi jako splašený a nepamatuji si z něj skoro nic. A ono se, popravdě, skoro nic jiného se ani nedělo.

Listopad

Listopad přinesl dvě výročí, dva články na vánoční téma na blogu a jinak spíš rozkoukávání se na novém místě. Zabydlujeme se! A to, že to začíná nějak vypadat, mi dělá asi největší radost.

Prosinec

Poslední měsíc roku přinesl setkání s přáteli, návštěvu vánočních trhů, pečení, zdobení cukroví, Žerykovu operaci, advent, zdobení vánočních stromečků (umělého u nás nahoře a pravého dole v obývacím pokoji) a samozřejmě samotné Vánoce.

Teprve teď nějak zpomaluji a vydýchávám, snažím se srovnat work-life balance a přemýšlím, co a jak a jak nejlépe naplánuji na další rok.

Shrnutí roku 2019 | Plzeňské vánoční trhy 2019

Mé nej skladby 2019

Z měsíčních ohlédnutí i reportů je asi patrné, že hudbu miluji. A Spotify na sklonku roku přinesl playlist toho, co u mě nejvíc frčelo v roce 2019. S drobnými vsuvkami mému TOP 100 písní dominuje 6 kapel :-)

Závěr

Samozřejmě to není zdaleka vše, co se u mě v roce 2019 událo, ale soukromé věci veřejně nereflektuji, práci též ne, tak toho na první pohled už moc nezbývá :-)

Co se blogu týče, tak ten mi dělá obrovskou radost. Je super vidět stoupající čísla ve statistice, která potvrzují, že se opravdu někdo chodí a čte, co píšu, je super přečíst si komentář ke článku, se kterým jsem si dala velkou práci, a doufám, že tato tendence vydrží.

Plány na rok 2020

Tak, shrnutí roku 2019 máme za sebou, pojďme se mrknout na pár předsevzetí a plánů na rok 2020.

1) Být šťastná

Tento bod se mi fakt zalíbil, zaslouží si být hned na prvním místě. Opět mám v plánu maximálně si ten rok užít, snažit se být happy nebo aspoň spokojená, ať za rok mohu znova napsat podrobné shrnutí plné super akcí a těch nejhezčích emocí.

2) Založit ŽL

Živnostenský list je téma, nad kterým přemýšlím hodně dlouho. Mám různé nápady a budoucí i stávající projekty, kde by to chtělo mít formální základ, tento blog nevyjímaje (opravdu v případě nějakého affiliate nechci polemizovat, zda to ještě je / není příležitostný příjem apod.).

Takže cílem je založení živnostenského listu a plánem je poctivě prozkoumat veškeré náležitosti a povinnosti, které mi z toho vyplynou.

3) Naplno rozjet nejmenovaný projekt

Tedy nejmenovaný jen tady, jinak jméno má a má i nějaké kořínky. V návaznosti na bod 2 ho chci rozjet pořádně. To znamená rozjet webové stránky, sepsat, co vše umím a mohu nabídnout atd.

4) Věnovat se zdraví

Na rovinu – některé věci jsem loni docela zazdila. Takže letos to musím napravit, oběhnout veškeré preventivní prohlídky, konečně doléčit zuby pohromu huby, navázat na přerušenou sérii běhání a případně i na další cvičení.

5) Rozvíjet tento blog

Trojnásobný růst návštěvnosti oproti roku 2018 je sice úžasným ukazatelem, ale vím, že ještě mám kam růst a co vylepšit. Chci dotáhnout do konce načaté plány alá halloweenské články, vánoční, které jsem letos nestihla, některé další. Plus nějaké nové věci.

Tož asi tak s plány na rok 2020, minimálně s těmi veřejnými :-)

A co váš rok 2019? Napište mi do komentářů nebo rovnou hoďte odkaz na vaše shrnutí roku 2019 ;-) A co rok 2020? Co plánujete? Kam a na co se chystáte?

Související příspěvky

Facebook