koncerty, reporty, cestování

MetalFest 2019, den 1.: AXXIS, Septicflesh, Amorphis, HammerFall a Powerwolf

MetalFest 2019: Joacim Cans z HammerFall

MetalFest 2019: Joacim Cans z HammerFall

MetalFest 2019 je úspěšně za námi. Počasí se vydařilo, v kotli to vřelo a hned první den nabídl parádní porci skvělé muziky v podobě AXXIS, Septicflesh, Amorphis, HammerFall a Powerwolf.

Hrály samozřejmě i jiné kapely: první den MetalFestu zahájila skupina Torr, následovaly Long Distance Calling, Majesty a Kissin Dynamite. My jsme ale šli až na AXXIS, a proto (foto)report zahájím právě jimi.

AXXIS

Pro mě to bylo, pokud dobře počítám, třetí vystoupení AXXIS, na kterém jsem byla. První bylo též na MetalFestu – na mém prvním v roce 2012 – a na Masters of Rock v roce 2014. Takže teď to bylo po dlouhých 5 letech a bylo to hrozně fajn. Už jsem tak trochu zapomněla, jak jsou tihle Němci z Dortmundu krásně pohodoví a strašně fajn :-)

Zahráli téměř bestofkový setlist říznutý dvěma novinkami z loňského alba Monster Hero, nechyběla ani tradiční vsuvka s pěknou slečnou z publika během skladby “Touch the Rainbow” a vrcholem a tečkou za vystoupením byla slavná “Kingdom of the Night”.

Septicflesh

Žánrově i vokálově (jsem na melodičtější a “čistší” záležitosti) tato kapela sice jde mimo mě, ale nemůžu neocenit nářez, který nabídli metalovým fanouškům v plzeňském amfíku; mělo to grády, i když zahráli jen 9 písní .

Amorphis

Tuto kapelu stále ještě nemám plně naposlouchanou, i zde platí, že mi více sedí její melodičtější poloha. Každopádně kluci nabídli pěknou show. A co zahráli? Setlist napoví.

HammerFall

HammerFall je jedna z mých srdcovek a jedna z kapel, na kterou jsem se na letošním MetalFestu těšila nejvíc. A jak mi zodpovědně naprášil setlist.fm, víckrát jsem viděla už jen Sabaton – 9krát, zatímco HF tedy “jen” 7krát (včetně letoška) :-) Z toho 2krát na MetalFestu, 2krát na Masters of Rock a 3krát na samostatném koncertě (v KD Vltavská v roce 2011, v Meetfactory v roce 2015 a v hale Euronics v roce 2017).

A kluci nezklamali! Nabídli skoro hodinu a půl trvající set plný těch největších pecek i novinku v podobě “(We Make) Sweden Rock”. První tři písně jsem statečně byla v kotli, ale nebylo vidět, nebylo čím dýchat, a tak jsem vyměnila blízkost kotle za perfektní výhled, vzduch a zvuk na schodech a nelituji – měla jsem násobně lepší zážitek.

HammerFall znějí čím dál líp, je vidět, jak moc je to stále baví a zjevně ještě dost dlouho bavit bude. Bylo to krásné vystoupení plné energie a skvělé nálady. A zahulákat si s nimi “Last Man Standing”, “Let the Hammer Fall” nebo “Hearts on Fire”? Tak to bylo k nezaplacení :-)

A mimochodem, 13. února, jak prohlásil Joacim a jak stojí na oficiálním webu , HammerFall dorazí do Prahy a vystoupí ve Fóru Karlín ;-)

Powerwolf

Přiznávám se bez mučení – poslední vystoupení PW na MoR pro nás byl docela těžký průšvih a nuda, takže jsem bez výčitek zrušila den dovolené, zaběhla na autogramiádu HammerFall, která se konala ve stejný čas, na chvíli nakoukla zpět do davu a vyrazila do práce na noční.

Ale musím říct – Powerwolf si tentokrát napravili reputaci, i za tu třetinu show, co jsem viděla, mohu říct, že hodně příjemně vyspravili poměr hraní a věcí okolo (rozuměj, nekonečného kecání a rozhoukávání). A Smajl poctivě hlásí, že “to byla právě paráda”. Good. A během té parády stihli zahrát úctyhodných 16 písní .

MetalFest 2019, den 1.: Joacim Cans z HammerFall

MetalFest 2019, den 1.: Joacim Cans z HammerFall

MetalFest 2019, den 1.: Amorphis on stage

Související příspěvky

Facebook