koncerty, reporty, cestování

Ohlédnutí za… květnem 2019: Sabaton, Slavnosti svobody, Pivní běh a spousta dalšího

Ohlédnutí za… květnem 2019: Sabaton, Slavnosti svobody a další akce a dojmy

Ohlédnutí za… květnem 2019: koncert Sabaton, Slavnosti svobody, Pivní běh a spousta dalšího

Květen převzal od dubna štafetu akcí a rozhodně se nenechal zahanbit – koncert Sabaton, Slavnosti svobody, Pivní běh, kino a další zážitky, které jsem pomalu nestíhala vstřebávat.

Měsíc akční

Květen – to byl koncert Sabaton v Amfiteátru Lochotín. Kluci v doprovodu Velkého válečného sboru předvedli bombastickou show. I když byla ukrutná kosa (počasí na zimní bundu a rukavice považuji v květnu za poněkud nešťastné), stálo to za každou vteřinu nepohodlí. Úžasné vystoupení, pyro, oblíbené písně i skvělé novinky. Bomba.

Květen – to byl rekord návštěvnosti tohoto webu. Hodila jsem odkaz na report o výše zmíněném koncertě do fanouškovské skupiny na Facebooku a pro to, co bylo dál, nemám slov. Lidé sdíleli, komentovali, lajkovali, přicházeli na web a jedním slovem se strhl (na mé poměry) obrovský hype, nestačila jsem zírat. Tímto děkuji všem, kdo se na tomto úžasném hypu podílel, moc si toho vážím a moc to pro mě znamená.

Květen – to byly Slavnosti svobody. Den před koncertem jsme se byli podívat na tábor americké 2. pěší divize, tábor 16. obrněné divize US Army, tábor Čs. samostatné obrněné brigády a tábor RAF a WAAF. A bylo to jako každoročně moc fajn.

Květen – to byl Pivní běh. Skvělý zážitek se skvělou partou, parádní atmosféra a krásné vzpomínky :-)

Květen – to byl začátek MetalFestu. To byli AXXIS, Septicflesh, Amorphis, HammerFall a Powerwolf. To byly autogramiády a setkání s přáteli, to bylo slunce, skvělá nálada a super den.

Měsíc filmový

Květen – to byli Avengers: Endgame. Zase jsem v kině brečela jak želva, achjo :-) Jak řekla jedna kamarádka: je to konec jedné epochy. Ať je to jak chce, nelze popřít, že tento film uzavřel jednu dekádu. Ano, budou další fáze MCU, ale to už bude zase jiný příběh. A co si budeme povídat, i když už nám dávno není -náct, tak trochu jsme na těch marvelovkách vyrostli.

Jinak za sebe jednoznačně říkám, že mně se ten film líbil. Podle mě je to právě krásné ukončení jednoho období. A co jsme toho prodiskutovali o časových smyčkách, paradoxech, proč se to pak stalo tak a ne onak atd. – no jéje :-)

Květen – to bylo finále Game of Thrones. A v určitém ohledu i tohle byl konec jedné epochy. A jestli mě chcete ukamenovat – klidně můžete, jsem totiž v tom nepočetném táboře těch, komu se poslední řada, i když s výhradami, celkem líbila.

Květen – to byl John Wick 3: Parabellum. A byla to dechberoucí akční jízda od začátku do konce.
“He shot my dog!”
“I get it.” :-D

Docela mě zajímá seriál The Continental Ohlédnutí za… květnem 2019: koncert Sabaton, Slavnosti svobody, Pivní běh a spousta dalšího, pojmenovaný po hotelu, ve kterém se John během všech tří filmů několikrát ocitne. Vypadá to na zajímavý hlubší pohled do světa, s nimž jsme se díky Johnovi seznámili.

Související příspěvky

Facebook