koncerty, reporty, cestování

Aviatická pouť láká na Red Bull Air Race Demo a armádní letectvo

The Flying Bulls Aerobatics Team

Aviatická pouť nabídne i Red Bull Air Race

Již tento víkend, 1. a 2. června, se v Pardubicích koná jedna z významných leteckých show – Aviatická pouť, která letos láká na Red Bull Air Race Demo, armádní letectvo a další zajímavosti.

Pardubická Aviatická pouť má své stálé místo mezi evropskými airshow a letos se koná už 29. ročník této akce.

“Program Aviatické pouti je koncipován jako velkoprostorové divadlo na zemi i ve vzduchu. Ztvárňujeme scény z dějin aviatiky a slavné válečné scény,” píší organizátoři na oficiálním webu pouti. Programu se účastní nejlepší piloti i slavná letadla, to vše za doprovodu pyrotechniky, pozemní techniky a vojáků v dobových uniformách.

K vidění budou dvě vystoupení tak či onak spojená s Red Bullem – prvním je Red Bull Air Race Demo s vynikajícím Martinem Šonkou a neméně fantastickým Petrem Kopfsteinem. Druhým pak bude vystoupení The Flying Bulls. Vystoupení Martina Šonky i The Flying Bulls jsem viděla na nedávném Dni ve vzduchu v Plasích a byla to pecka.

Úchvatnou podívanou nabídne i BALBO – unikátní skupina vzácných druhoválečných letounů. Dále se můžete těšit na vystoupení Vzdušných sil Armády ČR, ukázku Centra leteckého výcviku Pardubice, akrobatická vystoupení nejlepších pilotů i skupin.

A rozhodně bude na co se dívat i na zemi. Návštěvníky čeká prezentace klubů vojenské historie, představení autoveteránů i motorek a také dětský den.

Aviatická pouť: důležité informace

 • Otevírací doba: 1. a 2. června, od 11 do 17 hodin (letiště otevřeno od 8 do 20 hodin).
 • Vstupné:
  • návštěvníci s příjmením Kašpar, děti do 6 let, ZTP, ZTP/P: vstup zdarma,
  • děti 6-15 let: 50 Kč,
  • dospělí: 280 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě,
  • rodinná vstupenka (2 dospělí, 2 děti): 550 Kč,
  • zlatá vstupenka: 1 100 Kč – pouze v online předprodeji Aviatická pouť,
  • VIP vstupenka: 2 000 Kč – pouze v online předprodeji Aviatická pouť.
 • Odkazy: oficiální web Aviatická pouť, událost na Facebooku Aviatická pouť.

P.S.: Aviatická pouť není jediným leteckým dnem v dohledné době – již za tři týdny se koná Memorial Air Show . A další akce zaměřené na prezentaci nejen letadel najdete v přehledu TOP 7 akcí pro všechny milovníky vojenské techniky.

Související příspěvky

Facebook