koncerty, reporty, cestování

“Kladiváři” GloryHammer a HammerFall si podmanili Zlín

Joacim Cans | HammerFall

3. února 2017 se v Zlíně konal koncert HammerFall za doprovodu speciálních hostů GloryHammer a předskokanů Lancer. A jako správní fandové jsme u toho samozřejmě nemohli chybět!

Cesta krásně utekla, ubytovací zařízení nakonec zdárně nalezeno, menší procházka – a už jsme byli ve frontě před halou. Stání před pódiem, třes se! Nakonec jsme ukořistili druhou řadu s pěkným výhledem – paráda.

Jako první se na pódiu objevili Lancer. Říkám rovnou – foto nemám, vtípků jsme utrousili spoustu, čas utekl rychle, zbývalo počkat, než scéna bude přestavěná na GloryHammer…

Universe on Fire

Angus McFife (Thomas L. Winkler) | GloryHammer

Jó, na ty jsme se těšili moc, zvláště já, když mi loni unikli na MetalFestu (resp. unikl mi celý MetalFest, když jsem byla v tom Petrohradě, že). A nezklamali! Zazněla “Infernus Ad Astra” jakožto intro, kluci se objevili na pódiu – a začala jízda!

Skvělý zvuk, skvělý Thomasův, pardon, Angusův vokál, čiré nadšení a pohoda – co víc si přát? Opravdu dokonalá pařba. Bylo vidět, že to kluky baví a bavilo to i nás, publikum, a bavilo nás to moc.

Angus McFife (Thomas L. Winkler) | GloryHammer

Parádní byla nejen hudba, ale i takříkajíc kulturní vsuvky – goblinův útok, zdárně odražený hrdinou Angusem, pivečko pro Hootsmana, kde se Angus ptal, zda by Hootsmanovi někdo nedonesl pivo (otázka směřovaná na kluka vepředu (anglicky): “Jak se jmenuješ?” – [nějaké klučičí jméno, nevzpomenu si] – “Ne, jmenuješ se Pavel, každý přece ví, že všichni Češi se jmenují Pavel! Pavle, dojdeš Hootsmanovi pro pivo?” :D), další perličky – bomba. Mimochodem, “Pavel” pro to pivo skutečně došel i o něco později ho zdárně předal Angusovi, aby to Hootsman vzápětí exnul :-)

Na “Angus McFife” a speciálně na následující “Universe on Fire” sál snad explodoval, neskutečná výměna energie mezi kapelou a publikem. Ti kluci by si zasloužili vlastní headline koncert, písničky a fanoušky na to určitě mají.

A naše unicorňačka se stala slavnou! Za nápad a plyšáka obrovský dík patří P., zbytek (šikovný hod) byl na mně – a povedlo se! :-) Jednorožčí invazi do Zlína lze považovat za úspěšnou – padla přímo k nohám Anguse a vyvolala pěknou reakci :-) Viz video :-)

Setlist:

Infernus Ad Astra
01. Rise of the Chaos Wizards
02. Legend of the Astral Hammer
03. Hail to Crail
04. Questlords of Inverness, Ride to the Galactic Fortress!
05. The Hollywood Hootsman
06. Angus McFife
07. Universe on Fire
08. The Unicorn Invasion of Dundee
The National Anthem Of Unst

The Unicorn Invasion of Zlín! :-)

Škoda, že jejich set byl tak krátký, jen osm písniček, ale zase 45 minut… to je na – v podstatě – předskokana docela dost. A na seřvání hlasivek stačilo i těch osm písní :-) No, snad k nám brzo zavítají i s vlastním koncertem :-)

Parádní jízda s HammerFall

Po děkovačce došlo k další přestavbě pódia, čekalo se na hlavní hvězdy večera – HammerFall. Z jejich vystoupení mám fotek víc, mám je sice také moc ráda a pařilo se na ně taktéž luxusně, ale už jsem je viděla dohromady popáté (z toho 2x na Masters of Rock), takže už to nebylo takové čiré bláznovství jako u GloryHammer :-)

Dokonale rozehřáté publikum pařilo, náramně jsme si to užívali. Zazněl dobrý mix starých a nových věcí, namátkou “Hammer High”, “Any Means Necessary”, “Crimson Thunder”, “Let The Hammer Fall” atd. A tu asi kolem osmé písničky drahá polovička z tribuny posílá sms: “Angus je u merche” – šup směr stánek, HF jsou super, ale Angus je Angus :-)

Byl z toho jeden z nejhezčích zážitků celého večera, Angus / Thomas byl moc milý, v tom rachotu komunikace spíš připomínala znakovou řeč, ale na fotku, podpis atd. to stačilo :-) Štěstííí :-)

Angus a totálně vykulená FreeZe :-)

Po tomto příjemném setkání byl nabrán směr tribuna a pak první řada zleva (ano, úplně vlevo nikdo nestál, přitom místo nabízelo hezký výhled na scénu). HammerFall mezi tím sázeli jednu pecku za druhou a koncert stále měl pořádné grády. O něco později jsem se vrátila na tribunu (únava ze dne na cestě a ze stání v hale začínala být znát) a poslední písně včetně závěrečné “Hearts on Fire” jsem úspěšně zpívala, sedíc a koukajíc shora na kotel dole :-)

Well, we (did) set universe on fire, byl to peckovní večer, na který se nezapomíná :-)

Setlist:

01. Hector’s Hymn
02. Riders of the Storm
03. Bring It!
04. Blood Bound
05. Any Means Necessary
06. Renegade
07. Dethrone and Defy
08. Crimson Thunder
09. Last Man Standing
10. Let The Hammer Fall
11. Built to Last
12. Medley to the Brave
13. Glory to the Brave
14. Origins
15. Punish and Enslave

Přídavek:
16. Hammer High
17. Bushido
18. Hearts on Fire

Související příspěvky

Facebook