koncerty, reporty, cestování

Festival světla BLIK BLIK nabídl nádherný vizuální zážitek

Festival světla BLIK BLIK: Návštěvníci

Festival světla BLIK BLIK

29. a 30. března se v Plzni již popáté konal BLIK BLIK – festival světla a umění ve veřejném prostoru . Já osobně jsem se tohoto festivalu zúčastnila poprvé a moc se mi to líbilo.

Festivalová trasa začínala u kreativní zóny DEPO2015, kde jsem byla o pouhý týden dřív na Co.Con – festivalu komiksů, PC i deskových her a cosplay. Právě zde také byla největší koncentrace instalací na jednom místě – Muzeum Měsíce a Between Sight and Insight v interiérových prostorech, Klikyháky I a II a Souzvon venku.

Celkově trasa čítala 13 zastávek a vedla takto: DEPO2015 – ulice Antonína Uxy – podchod Fresh Air Gallery, “Myší díra” – Škroupova ulice – Kopeckého sady – náměstí Republiky – Pivovarské muzeum. Takže po cestě hurá vyfotit jedny z Klikyháků a šup na projekci Back to the Moon, která nakonec byla kratší než čekání na ni, ale oceňují pár easter eggů v samotné projekci i animaci během čekání :-)

Následoval podchod “Myší díra” a instalace 30 let svobody, na kterou v tom davu bohužel nebylo moc vidět. Po ní následoval videomapping na budovu sídla Plzeňského kraje – Sen o Měsíci.

Rozmezí Kopeckého a Smetanových sadů nabídlo Padlé hvězdy a pro změnu největší počet videomappingových ploch zároveň. Nasvícený byl Hotel Slovan, budova ZČU, vědecká knihovna i konzervatoř. Na trávníku mezi nimi pak byly rozsypány ony Padlé hvězdy.

Ale nejhezčí podívanou podle mě nabídli Návštěvníci na náměstí Republiky. Překrásné medúzy a ryby proplouvající davem, nádherně měnící barvy – to vše dokreslené zvuky mořských živočichů. Návštěvníci se mi opravdu moc líbily a podle mě byly vrcholem festivalu.

Poslední štací bylo Pivovarské muzeum. Oproti jiným instalacím ohně na nádvoří byly spíš skrovné a výsledek fronty a sestupu dolů fakt pobavil :-)

I když se trasa zdála býti poměrně krátká, tak zdání klamalo. Pár minut počkat tu, pár minut tam, tu se na chvíli zaseknout “na čumendu”, tu si dát občerstvení – a 2,5 hodiny pryč, člověk ani neví jak. Plán na příští rok: počítat s časovou náročností a nebýt v časovém presu. A opět si to maximálně užít :-)

Související příspěvky

Facebook