koncerty, reporty, cestování

Ohlédnutí za… březnem 2019: jedna velká rozmazaná šmouha :-)

Festival světla BLIK BLIK: Padlé hvězdy

Festival světla BLIK BLIK: Padlé hvězdy

Přiznám se, březen mi utekl nějak brutálně rychle – jako ona zmíněná jedna velká rozmazaná šmouha :-) Což tedy samozřejmě znamená, že březen byl plný událostí, zážitků, ale také práce a všeho možného. Pojďme si spolu projít to nejzajímavější.

Březen – to byl příchod jara. Letos ho překvapivě i stíhám sledovat a nemám u toho pocit, že v nebeské kanceláři rovnou přepli počasí z polohy “zima” na polohu “léto”. Takže jaro si letos fakt užívám – ty první nesmělé lístečky, první květinky, kočičky na stromech, hřejivé sluneční paprsky a ten typicky jarní vzduch provoněný zeminou. Mimochodem plán, jak si užít jaro, je stále aktuální ;-)

Březen – to byly akce soukromé (máma měla narozky) i veřejné. 29. března jsme byli v Praze na OOMPH! a byl to bombastický zážitek. Kluci fakt umí a šlape jim to parádně. A hned den poté konečně po letech (dřív mi to nevycházelo) následoval BLIK BLIK, festival světla. Ještě pořád se kochám fotografiemi Návštěvníků, moc se mi líbilo a příští rok se chystám zas :-)

Festival světla BLIK BLIK: Návštěvníci

Březen – to byl měsíc Zaklínače 3. No dobře, asi to nebude jen měsíc – i po 30 hodinách hraní jsem příběhově více méně na začátku, neskutečně mě ten svět baví, vizuálně i dějově je to pecka a z té hry přímo číší láska tvůrců k původní předloze. A vůbec, pro Geralta mám prostě slabost :-)

Hluboký a silný příběh, rozsáhlý svět, nespočet RPG možností, těžkých rozhodnutí a prostě hra, která nastavila laťku pro RPG tituly tak vysoko, že bude těžké tohohle velikána sesadit.

Daniel Vacek, Top 25 PC titulů posledního desetiletí

Březen – to byl konec mého osobního měsíce bez cukru. Proběhl úspěšně, cukr v klidu omezuji i dále, kávu si teď nesladím vůbec, takže výzvu rozhodně hodnotím jako úspěch.

Měsíc staré i nové hudby

Březen – to byl měsíc staré i nové hudby. Poslouchala jsem novou Avantasii (v předvečer koncertu o to víc), staré i nové OOMPH! i jiné pecky. Ale když už jsem u toho Zaklínače, tak musím zmínit jednu moc vydařenou záležitost od Miracle of Sound. Gavin Dunne, který za tímto projektem stojí, má hodně povedených songů inspirovaných filmy, hrami, seriály atd., ale “Wake the White Wolf” je prostě srdcovka.

A když zmiňuji Miracle of Sound, rovnou přes oslí můstek přeskočím k ERockovi, což je, stejně jako v případě Miracle of Sound, projekt jednoho muže a tím mužem je Eric Calderone. A jeho specialitkou, kromě podobné inspirace, je žánrové zařazení – metalové. Sem tam udělá cover, sem tam napíše něco vlastního a pokaždé je to šmrnclé metalem neboli meets metal. I u něj mám svou srdcovku – “The Hobbit Meets Metal” s easter eggem, který by měl poznat každý správný fanda tohoto žánru :-)

Březen – to bylo také kvantum projektů a záležitostí, které plynule přešly do dubna, proto také toto ohlédnutí píšu, kdy píšu :-) Ale to je dobře, vzhůru do světlých zítřků :-)

Související příspěvky

Facebook