koncerty, reporty, cestování

Spring Bucket List aneb plán, jak si co nejvíc užít jaro

Spring Bucket List aneb plán, jak si užít jaro

Spring Bucket List aneb plán, jak si užít jaro

Je tu březen, a to znamená, že začíná jaro – ať už to kalendářní 1. března, nebo dnešní astronomické. Slunko krásně svítí, ptáci štěbetají ostošest, vše se probouzí. Ve vzduchu je jasně cítit příslib nových začátků. Pojďte si to nádherné období užít naplno :-)

Uznávám, s ohledem na COVID-19 jsou “teď a tady” některé tipy, řekněme, trochu na pováženou a třeba s pochody je to jeden velký otazník. A dokud nebezpečí trvá, seďme doma, pokud můžeme. Ale tak – jaro trvá až do května (a astronomické i do června :-)), tak do té doby už snad vše bude OK :-)

1) Vyrazit na jarní pochod

Jaro je ideálním časem zahájit sezónu turistických pochodů (pokud teda nechodíte celoročně). Jednotlivé KČT pořádají bezpočet akcí, stačí si trochu zagooglit, na Plzeňsku z fleku mohu zmínit Plzeňskou šlapku , letos z důvodu mimořádných opatření zrušenou, Aprílovou noční dvacítku (tamtéž ) nebo Jarní setkání turistů Plzeňského kraje na Radyni . Chcete-li něco náročnějšího a/nebo slavnějšího, co takhle Pochod Praha – Prčice ? Já jsem se tohoto pochodu zúčastnila v roce 2015 a bylo to super.

Když jsem bydlela v Kralupech, pravidelně jsem se účastnila pochodu Do Okoře bez oře a v roce 2015 také pochodu Dvořákova Nelahozeves.

2) … nebo na vyjížďku na kole

Jste-li založením spíše cyklisté než chodci, můžete směle osedlat svého železného oře a vyrazit na výlet v sedle. Většina pochodů navíc nabízí i cyklistické trasy, takže rozhodně o nic nepřijdete.

3) Užívat si první sluneční paprsky

Jeden z nejhezčích pocitů nejen na jaře – ale na jaře, po dlouhé zimě, obzvlášť. Nastavit tvář sluníčku a užívat si to laskavé teplo, krása.

Spring Bucket List aneb plán, jak si užít jaro

4) Udělat pořádný jarní úklid a případně vyklidit dvůr

Nebo garáž, kůlnu nebo cokoliv dalšího. Asi také znáte ten pocit – touhu zbavit se zbytečností, pročistit vzduch doslova i obrazně, uvolnit prostor pro něco nového.

5) Sázet květiny, bylinky nebo prostě zkrášlit zahrádku

Zahrádku zatím nevedu, ale právě na bylinky se chystám, těm stačí truhlík a teplo za oknem. S kytkama je to trochu horší, tam zase rády zahradničí kočky a to nedělá dobrotu :-)

6) Vyrazit do zoo

Co takhle vybrat si nějaký hezký den a zajít si do zoologické? Už je dost krásně na to, aby člověk vydržel několik hodin venku, zvířátka se probouzí po zimním spánku, návštěvníků zatím tolik není a třeba taková ZOO Plzeň  mimo sezónu nabízí i výhodnější vstupné.

7) Pozorovat ptáky

Už štěbetají a tvoří krásnou zvukovou kulisu. Vesele poskakují po trávnících a větvích, cupkají po březích řeky a připravují se ke hnízdění. A o nějaký ten týden či měsíc později se procházíte a vidíte kachnu či labutě s mladými a je to nádherný pohled.

8) Fotit přírodu

Ty kočičky na stromech, nesměle vykukující první květinky na loukách, něžně zelené první lístečky – copak to nestojí za zvěčnění?

9) Užít si Velikonoce

Neodmyslitelnou součástí jara jsou velikonoční svátky. Ať už je opravdu slavíte, nebo si “jen” užijete prodloužený víkend, pořád je to důvod k radosti.

10) Užít si pálení čarodějnic

Aneb další důvod k dobré náladě :-) Tak šup na nějaké ty “čáry”, buřtík s sebou, dobrou společnost a náladu a hurá řádit do rána :-)

11) Zahájit táborákovou sezónu

Třeba i právě na zmíněných “čárách” – nebo dřív, jak se povede. Musím říct, že krásně opečený buřt u táboráku mě láká mnohem víc než klasické grilování, i když oboje má svoje.

12) Zahájit běžeckou sezónu

Já jsem prostě na ty jarní nové začátky. No řekněte – copak lze odolat, když jaro je prostě samo o sobě začátkem? A už jsem tu sezónu skutečně zahájila, heč! :-)

13) Užívat si jarní procházky

A kochat se přírodou, ptáčky, zvířátky (když se poštěstí), být na čerstvém vzduchu a mít se fajn.

14) Vyrazit na minigolf

Minigolf je ideální jarní kratochvíle. Na jaře ještě není moc horko na nějaké delší sportovní aktivity (a že se pořádný minigolfový zápas dokáže protáhnout…), dobře se pobavíte (hlavně pokud vyrazíte s dobrou partou) a ještě pro sebe něco uděláte.

15) Užít si jaro ;-)

Ať už na jaro máte naplánováno cokoliv, užijte si to – ty plány i to jaro ;-)

Související příspěvky

Facebook