koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA 01/2021: 25+ tipů na lednová alba

ALBA 01/2021: 25+ tipů na lednová alba

ALBA 01/2021: 25+ tipů na lednová alba

Máme tu další rok a s ním i nové desky, reedice a jiné specialitky. A i když se po vánoční pauze vracím až v půlce měsíce, přináším 25+ tipů na lednová alba – a rozhodně je na co se těšit.

15. ledna 2021

Black metaloví Emperor přicházejí s remastered edicemi svých alb “Emperor” (1993), “In The Nightside Eclipse” (1994), “Anthems To The Welking At Dusk” (1997), “IX Equilibrium” (1999) a “Prometheus Discipline Of Fire & Demise” (2001). Všech pět desek vychází 15. ledna v podobě černých vinylů.

Ve stejný den rakouská symphonic metalová kapela Edenbridge přichází s “The Chronicles Of Eden Part 2” – druhým dílem svého best of ohlédnutí, tentokrát zaměřeným na páté až desáté studiové album tohoto kolektivu. Stejně jako v případě Part 1 i zde fanoušci mohli hlasovat pro své oblíbené songy.

Voodoo Circle přinášejí albovou novinku. “Locked & Loaded” je směsí hardrocku a melodického metalu a vychází jako digipak CD nebo jako limitovaná edice – jako zlatý nebo fialový vinyl.

Slavní Black Label Society vydávají živák. Album “Unblackened” je připomínkou koncertu, který se odehrál v klubu Nokia v Los Angeles 6. března 2013. Nahrávka obsahuje kompletní záznam a šest studiových bonusových skladeb a vychází v podobě dvou CD a BluRay.

S živákem přicházejí i legendární Deep Purple. Nové vydání jejich nahrávky “Live AT Montreux 1996” má podobu CD + DVD verze. 

A u koncertních záznamů ještě chvíli zůstaneme. Superskupina Portnoy / Sheehan / MacAlpine / Sherinian se vrací do roku 2012, kdy v Zepp Tokyo odehráli 95minutový koncert, který nabídl dokonalou ukázku jejich uměleckého umu. “Live In Tokyo” vychází jako dvojCD + BluRay.

Rakouská power metalová kapela Dragony po třech letech přichází s albovou novinkou. “Viribus Unitis” se vrací ke kořenům kapely, k rock opeře, a na vzrušujícím hudebním dobrodružství Dragony doprovázejí taková zvučná jména, jako jsou Tommy Johansson (Sabaton), Tomas Svedin (Symphony Of Tragedy), Michele Guaitoli (Visions Of Atlantis), Georg Neuhauser (Serenity) nebo Sebastian “Seeb” Levermann (Orden Ogan), který se postaral o mastering. Album je k sehnání jako digipak CD, průhledný červený vinyl nebo v balíčku s tričkem.

Gorgoroth, stejně jako jejich již zmínění krajané Emperor, vydávají reedice svých prvních alb. “Pentagram” (1994), “Antichrist” (1996), “Under The Sign Of Hell” (1997) a “Destroyer” (1998) vycházejí ve stejné podobě – jako průhledné vinylové desky.

Legendární Destruction vzpomínají na svůj kultovní EP debut “Sentence Of Death“. Nový mastering v roce 2017 provedl Patrick W. Engel, přičemž zachoval původní sound z roku 1984. Deska vychází v limitovaném nákladu 300 ks v podobě červenožlutého vinylu.

22. ledna 2021

U Destruction ještě zůstaneme. Přesně týden po vydání “Sentence Of Death” vychází další reedice z dílny této kapely. I v případě “Release From Agony” se o mastering v roce 2017 postaral Patrick W. Engel a edice je rovněž omezena na 300 kopií.

Australsko-americká superskupina The Dead Daisies 22. ledna vydává své již páté studiové album “Holy Ground” – jako CD a v podobě fialového dvojvinylu.

Švédi HammerFall vzpomínají na své páté řadové album “Chapter V: Unbent, Unbound, Unbowed, Unbroken” z roku 2005. Nyní vychází v limitované edici jako modrobílý nebo černý vinyl. Souběžně vydávají také reedici své desky “Masterpieces” z roku 2008, na které nabídli coververze 18 slavných rockových a metalových songů; tato reedice vychází v podobě dvojvinylu – v černé barvě nebo v barvách švédské vlajky.

Brazilská thrash metalová skupina Nervosa přichází s novou studiovou deskou “Perpetual Chaos“. Loni kapelu potkaly personální změny, ale novinka jasně ukazuje, že obavy o budoucnost této bandy byly zcela zbytečné. Album vychází jako CD, průhledný modrý nebo průhledný červený vinyl, jako “die hard” edice (modro-červený vinyl, single a nášivka), balíček CD + tričko.

Britové Bring Me the Horizon vydávají EP “Post Human: Survival Horror“. Nahrávka nabídne devět songů včetně několika duetů (s Babymetal a Nova Twins a také s Amy Lee z Evanescence) a vyjde jako CD a jako vinyl.

Švédská kapela Therion vydává novinku – studiové album s úctyhodným pořadovým číslem 17. Therion se pro tentokrát rozhodli tolik nezkoumat nová hudební zákoutí a naservírovali fanouškům to nejlepší ze svého soundu. “Leviathan” vychází jako CD, digipak CD, černý nebo průhledný vinyl.

Pojem Dio určitě není třeba dlouze představovat. 22. ledna vychází hned 6 studiových a k tomu i jedna živá nahrávka. Fanoušci se mohou těšit na vinylové edice desek “Holy Diver“(1983), “The Last In Line” (1984), “Sacred Heart” (1985), “Dream Evil” (1987), “Lock Up The Wolves” (1990, jako dvojvinyl), “Strange Highways” (1993, jako dvojvinyl) a živáku “Intermission” (1986).

Running Wild se po pěti letech vrací ke svému albu “Rapid Foray“. Nyní vyjde jako limitovaná edice (náklad pouhých 500 ks) dvojvinylu hnědé barvy.

Ke své pět let staré desce se vrací i Sodom. Je zajímavé, že “Decision Day“, stejně jako “Rapid Foray” z dílny Running Wild, poprvé vyšlo ve stejný den – 26. srpna 2016. A ve stejný den vychází i podobná limitovaná edice. I zde je náklad omezen na 500 kopií, dvojvinyl vyjde v oranžové barvě.

Řekové Rotting Christ v listopadu 2020 vzpomínali na alba “Sleep Of The Angels“, “Khronos“, “Genesis” a “Sanctus Diavolos“. Nyní jako digipak CD znovu vydávají své desáté album “Theogonia“.

29. ledna 2021

V říjnu Opeth vydali záznam “The Roundhouse Tapes“, který byl pořízen během “Ghost Reveries Tour” 9. listopadu 2006 v londýnském The Roundhouse. Nyní CD a DVD verzi následuje sběratelský kousek v podobě tří vinylů.

Legendární němečtí Accept jsou zpět s netrpělivě očekávanou novou deskou! Již šestnácté studiové album nese název “Too Mean To Die” a vychází jako CD, černý, modrozelený nebo sytě zelený dvojvinyl.

Progmetaloví Evergrey přicházejí s vinylovým vydáním své desky “Hymns To The Broken” z roku 2014. Bude k dostání jako dvojvinyl – v designu obalu alba nebo v červené barvě.

Před rokem finští Lordi vydali album “Killection” – “fiktivní kompilační album”. Zajímalo by vás, jak by Lordi zněli, kdyby hráli v 70. letech minulého století? Tak přesně na tuto otázku “Killection” odpovídá. A nyní si album můžete pustit i na vinylu – 29. ledna vychází jako purpurový nebo modrý dvojvinyl.

Michael Schenker slaví 40 let sólové kariéry a 50 let na scéně celkově, a oslava je to vskutku velkolepá – pod hlavičkou MSG (Michael Schenker Group) vydává album s pravděpodobně nejsilnějším line-upem kariéry. “Immortal” vychází dlouhých 13 let po svém předchůdci a bude k dostání jako CD, digipak CD + BluRay, earbook, černý vinyl, černobílý mramorovaný vinyl nebo vinyl s potiskem obalu alba.

Metalcoroví Killswitch Engage přícházejí s reedicí svého alba “As Daylight Dies” původně vydaného už v roce 2006. Nyní vychází jako červenočerný mramorovaný vinyl obsahující také bonusový song a nový obal.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook