koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #01, aneb co vychází
7. května 2021

NOVÁ ALBA #01, aneb co vychází 7. května 2021

NOVÁ ALBA #01, aneb co vychází 7. května 2021

Rubrika Nová alba má nový kabátek: měsíční přehled je nahrazen každotýdenní nadílkou 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. 7. května se můžeme těšit na Skindred, Liv Kristine, Marduk nebo Sabaton.

Skindred

Skindred přicházejí s reedicí svého druhého alba “Roots Rock Riot“, které bylo původně vydáno v roce 2007. Nové vydání je rozšířeno o bonusové songy a bude k dispozici i na vinylu – v zelené nebo oranžové barvě.

Liv Kristine

Zpěvačku Liv Kristine asi není třeba dlouze představovat, stačí zmínit takové názvy jako Theatre of Tragedy nebo Leaves’s Eyes. 7. května vychází fyzická verze jejího alba “Have Courage Dear Heart“, které v digitální podobě spatřilo světlo světa již 16. dubna. K dispozici je jako digipak CD nebo vinyl.

Sonic Haven

Sonic Haven je sice nové jméno na metalové scéně, ale stojí za ním ostřílený hudebník – Herbie Langhans. Herbie byl v minulosti aktivní v kapelách Sinbreed a Seventh Avenue a nyní je hlavním zpěvákem Firewind a nejen českému publiku se představil i jako host slavného projektu Avantasia.

Kapela Sonic Haven nyní vydává své debutové album “Vagabond” a soudě dle stejnojmenného singlu se rozhodně máme nač těšit. Placka obsahuje 11 songů a vyjde i jako vinyl.

Carcass

Britská death metalová kapela Carcass se vrací do minulosti a nabídne ultimátní reedici svého čtvrtého alba “Heartwork“, a to rovnou v podobě dvou cédéček. Druhý disk nabídne 10 originálních demonahrávek a 2 bonusové songy. I tato reedice je k dispozici rovněž ve vinylové verzi.

Asphyx

Nizozemská doom/death metalová kapela Asphyx nabídne fanouškům skutečnou lahůdku: “Abomination Echoes“, luxusní digibook se 2 CD. Edice obsahuje dvacetistránkovou brožuru s texty písní, artwork, staré grafické návrhy a další speciality.

Marduk

Black metalisté Marduk vydávají limitovanou edici svého šestého studiového alba “Panzer Division Marduk“. Červený vinyl vyjde v nákladu omezeném na pouhých 500 kopií.

Tarot

Finská heavy metalová skupina Tarot, kterou počátkem 80. let založil slavný Marko Hietala se svým bratrem Zacharym, přináší vinylové reedice svých prvních alb “The Spell Of Iron” (1986), “Follow Me Into Madness” (1988), “To Live Forever” (1993) a “Stigmata” (1995). K dispozici v omezeném nákladu a červené barvě.

Seth

Francouzští black metaloví průkopníci Seth přicházejí s limitovanou edicí nahrávky “La Morsure du Christ“, kterou lze vnímat jako sequel jejich velmi oceňovaného debutu “Les blessures de l’âme” z roku 1998. Vinylová edice vyjde v nákladu 200 kopií.

Marius Danielsen

Marius Danielsen rozhodně není žádnou neznámou postavou na metalové scéně, působí mj. v kapelách Legend of Valley Doom a Darkest Sins. Právě Legend of Valley Doom nyní vydává novou desku – již třetí pokračování koncepční ságy s výstižným názvem “Part 3“, které vyjde i na vinylu.

Výčet hostů, kteří se na nahrávce podíleli, je vskutku působivý: Ralf Scheepers (Primal Fear), Tim “Ripper” Owens (Judas Priest), Olaf Hayer (Dionysus), výše zmíněný Herbie Langhans, Arjen Anthony Lucassen (Ayreon), Mathias Blad (Falconer) a další.

Sabaton

Švédští Sabaton 7. května vydají nový singl “Defence of Moscow” a ve stejný den vyjde také limitovaná vinylová edice, která bude v prodeji pouhé tři dny, do 9. května.

Joakim Brodén, Sabaton | NOVÁ ALBA #01, aneb co vychází 7. května 2021

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 7. května, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook