koncerty, reporty, cestování

NOVÁ ALBA #02, aneb co vychází
14. května 2021

NOVÁ ALBA #02, aneb co vychází 14. května 2021

NOVÁ ALBA #02, aneb co vychází 14. května 2021

Nová alba #02: 10 tipů na nové desky, reedice a jiné specialitky. Co vychází v půlce května? 14. května se můžeme těšit na Tiamat, Nightfall, Rotting Christ nebo Destruction.

Tiamat

Gaia” je jednou z nejvíce oceňovaných a nejpopulárnějších písní Tiamat z alba “Wildhoney”. Stala se jedním ze základních kamenů doom metalu a nyní se dočkala vinylové edice obsahující celkem 6 songů.

Nightfall

Album “Vanity” řeckých Nightfall původně bylo demonahrávkou. Nyní poprvé vychází jako LP a je k dispozici v podobě vinylu. Vybrat si můžeme ze dvou barev: černý vinyl vychází v nákladu 250 kopií a červený vinyl v nákladu 350 kopií.

Tip: 14. března 2022 se Nightfall představí v pražské Nové Chmelnici jako speciální hosté švédských doom metalistů Draconian.

Empyrium

Jedna z nejemotivnějších německých black metalových kapel, Empyrium, 26. února vydala nové album “Über Den Sternen“, které ve stejný den vyšlo i v podobě černého vinylu. Nyní svoji novinku představuje v jiné, průhledné zelené vinylové podobě v omezeném nákladu 500 kusů.

Dan Baune’s Lost Sanctuary

Po letech práce pro jiné umělce se Dan Baune vrátil k tvorbě vlastní hudby. Spojil své síly se svým kamarádem, bubeníkem Sebastianem Weissem, a společně vytvořili album, které odkazuje na jejich hudební kořeny ležící v thrash metalu, NWoBHM a melodickém death metalu. Výsledkem je vskutku našlapané album “Lost Sanctuary” čítající 11 songů, na kterém se podíleli i zajímaví hosté, namátkou zmiňme Herbieho Langhanse, o němž byla řeč minule.

Rotting Christ

“Rituals” je dvanácté studiové album řecké extrémní metalové skupiny Rotting Christ a původně vyšlo už před pěti lety. Nyní “Rituals” vychází jako žlutý vinyl (obsahující mj. bonusové skladby) v nákladu 550 kopií.

Destruction

K někdejší demonahrávce se vracejí nejen Nightfall, ale i známá německá thrash metalová kapela Destruction. Demo “Bestial Invasion Of Hell” bylo původně vydáno v roce 1984 a nyní vychází jako regulérní nahrávka pod křídly High Roller Records.

Die Ärzte

Die Ärzte jsou německou punkrockovou kapelou, která společně s Die Toten Hosen patří na špici německé žánrové scény. Jsou na scéně úctyhodných téměř 40 let a v říjnu 2020 vydali své třinácté studiové album “Hell”. Právě z “Hell” je nahrávka “Ich, Am Strand“, čtvrtý singl, který vychází jako sedmipalcový vinyl.

Pessimist

Pessimist jsou americkou kapelou hrající v žánru brutal death metal a za svou dlouhou kariéru (jsou na scéně od roku 1993) vydali jen tři studiová alba.

“Cult Of The Initiated” (1997), “Blood For The Gods” (1999) a “Slaughtering The Faithful” (2002) v průběhu května a června vyjdou prostřednictvím Season Of Mist v remasterované podobě s bonusovými skladbami a také v podobě limitovaných vinylových edicí. 14. května vychází první vlaštovka “Cult Of The Initiated“.

Scar Of The Sun

Řekové Scar Of The Sun, kteří sdíleli pódium i se zmíněnými Rotting Christ, přicházejí s třetí řadovou deskou “Inertia“. V nabídce je jak klasické CD, tak černý nebo zeleno-černý mramorovaný vinyl či CD v balíčku s tričkem.

Dordeduh

Dordeduh jsou rumunskou folk / black metalovou kapelou. V roce 2012 vydali velmi úspěšné album “Dar De Duh” a po dlouhých 9 letech přicházejí s novinkou “Har”. K dispozici je jako CD, černý nebo zlatý vinyl nebo jako artbook verze.

… a to ještě není všechno

Chcete-li se podívat na kompletní ediční plány a zjistit, co dalšího vychází 14. května, můžete tak učinit zde: Napalm Records, Nuclear Blast, AFM Records, Season of Mist, Neurotic Records, Candlelight Records, Willowtip Records, Metal Blade Records, Century Media Records, BMG Music, Virgin Records, Eisenwald, Sony Music.

Související příspěvky

Facebook