koncerty, reporty, cestování

V Plzni proběhl Co.Con – festival komiksů, PC i deskových her a cosplay

Co.Con - Trash Town
Co.Con - Trash Town
Festival Co.Con: auto z filmu Trash Town

V sobotu 23. března v Plzni poprvé proběhl Co.Con – festival komiksů, PC i deskových her a cosplay. Jedná se o první a jediný plzeňský festival tohoto typu, jak hlásí pořadatelé, a byl inspirován slavným Comic Conem.

Vstup na akci byl zdarma, vstup na doprovodné aktivity byl zpoplatněn – 100 Kč na osobu. My jsme dorazili asi hodinku před koncem a po náročném dni na jakékoliv aktivity už neměli sílu, takže nám stačilo se jen podívat, okouknout, co kde je a co se nabízí.

První zajímavosti čekaly hned za bránou areálu DEPO2015, kde se festival konal, – a byly jimi auta z filmu Trash Town . Součástí programu byla i přednáška s tvůrci filmu. Mimochodem, před pouhými pár dny byl zveřejněn finální trailer .

Uvnitř pak byly jednotlivé stánky a zákoutí věnované jednotlivým tématům akce. Nechyběly automaty s hrami, které jsme hrávali ještě jako malí (to už je let…), místnost s PC hrami, úniková hra Transibiřská magistrála – Kupé 42, velký prostor pro hraní deskových her (mimochodem, všechny stoly byly plně obsazené) nebo exhibiční a prodejní stánky. Konaly se workshopy a přednášky na nejrůznější témata.

Představen byl i trend poslední doby – VR neboli virtuální realita. Ze strany to vypadá skoro až vtipně, ale věřím, že “uvnitř” je to skvělý zážitek. A samozřejmě nemohl chybět ani hit Beat Saber – a řekla bych, že na vyšší obtížnost to není jen zábava, ale i dost dobré kardio :-) Po skončení festivalu byla ještě třešnička na dortu v podobě závěrečné afterparty s videoprojekcemi.

No, bylo to zajímavé, ale příště to chce přijít dřív a v lepším stavu :-) I tak to bylo hezké, okouknuto, něco málo nakoupeno a s dobrou náladou hurá domů :-)

Související příspěvky

Facebook