koncerty, reporty, cestování

Ohlédnutí za… červnem 2019: MetalFest, Šumava a pohoda

Ohlédnutí za… červnem 2019: MetalFest, Šumava a pohoda

Červen byl hektický a pohodový zároveň. Začátek měsíce patřil MetalFestu, v půlce proběhl výlet – naše Šumava pěšky, pak byla rodinná grilovačka a závěr měsíce patřil přípravám na dovolenou.

Červen – to byl MetalFest v Amfiteátru Lochotín, přesněji řečeno jeho druhý a třetí den. Byl to parádní festival, kdy vyšlo vše – parádní sestava, dobré počasí, skvělá parta. Bylo to jako vrátit se domů – v nejlepším významu této fráze.

Červen – to byl výlet na Šumavu. Nachodili jsme krásných 24 km, užili si krásu šumavských lesů a hor, viděli jeleny a prostě krásně strávili čas. Chtělo by to pak někdy podniknout zase něco podobného.

Červen – to byly přípravy. Letos jsem se rozhodla nic nepodceňovat a začala se připravovat na dovolenou s předstihem. Zavčasu jsem zkontrolovala zásoby v lékárničce a dokoupila, co je třeba, ohlídala si jiné drobnosti a ve výsledku se klidně sbalila několik dnů před odjezdem. A dokonce i sepsala návod, co si sbalit na festival :-)

Novinka GloryHammer

Červen – to bylo nové album GloryHammer – “Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex”. Technicky sice vyšlo 31. května, ale to jsem byla na prvním dni MetalFestu a na poslech nové hudby neměla čas. Jedná se o další koncepční desku GloryHammer, která dějově navazuje na dvě předchozí. A ano, zní… jako GloryHammer :-) Což rozhodně není výtka ani narážka, že by se kluci začali opakovat, je to konstatace, že nezklamali ani tentokrát.

Popravdě, z prvních singlů jsem měla trochu rozpačité dojmy, ale celá deska je celá deska. A třetí singl (a osmá píseň na albu) “Hootsforce” přinesl i to, co mi ze začátku chybělo, a tím něčím byla hymna. První deska “Tales from the Kingdom of Fife” měla pecku “Angus McFife”, dvojka “Space 1992: Rise of the Chaos Wizards” nabídla “Universe on Fire”, u prvních singlů z trojky mi chybělo právě něco podobného. A “Hootsforce” je hymna jaksepatří, lehce okořeněná skoro folkovým soundem, to se bude hopsat (mimochodem, už za měsíc na Ostravě v plamenech ) :-)

Šumava

Šumava

Související příspěvky

Facebook