koncerty, reporty, cestování

Plzeňské Velikonoční trhy 2019 lákají na různé dobroty

Plzeňské Velikonoční trhy 2019

Plzeňské Velikonoční trhy 2019

V Plzni již tradičně probíhají Velikonoční trhy, které letos trvají do 22. dubna do 18 hodin. Těšit se můžete na různé – nejen velikonoční – dobroty, sezónní zboží, kolotoč a pohodovou atmosféru.

Já jsem si tyto trhy oběhla včera, po zastávce na Jižním Předměstí a focení magnolií. Neměla jsem v plánu moc nakupovat, odnesla jsem si akorát tři opasky (no jo, doma je věčně jejich akutní nedostatek :-)), ale atmosféru trhů jsem si užila až až. Krásně svítilo sluníčko, hrála hudba na kolotoči, na pódiu hrál Dětský lidový soubor PŠENIČKY a vzduchem se linuly nádherné vůně – prostě pohoda.

Asi nejvíc mě oslovily právě ty vůně. Tu pražené oříšky, tu cukrová vata, langoše a samozřejmě nemohl chybět ani trdelník. Ňam :-) Co se nabídky zboží týče, tak téma je jasné – Velikonoce. Takže zajíčci-králíčci, vajíčka, stužky, pomlázky, beránci a podobně.

Ale nejen Velikonocemi je člověk živ, takže k sehnání jsou i věci s tímto svátkem nesouvisející. Například i zmíněné opasky :-) Nebo věc o poznání netradičnější – gramofonové desky.

Jak jsem již zmínila, trhy potrvají do 22. dubna, každý den od 9 do 18 hodin. Návštěvníky čeká i doprovodný program na pódiu:
20.4. Elegie rock / 15.00, 16.00, 17.00 hod.
21.4. F.R.C. “35. výročí skupiny” / 15.00, 16.00, 17.00 hod.
22.4. The Bowře / 15.00, 16.00, 17.00 hod.

Takže jestli si ještě chcete užít atmosféru trhů, poslechnout si nějaké to vystoupení, pochutnat si na něčem dobrém a nerazit kvůli tomu někam daleko – stavte se v Plzni na náměstí Republiky , rozhodně to není špatný plán :-)

Související příspěvky

Facebook