koncerty, reporty, cestování

Den ve vzduchu 2019 láká na akrobatické létání i JAS-39 Gripen

Memorial Air Show, Roudnice nad Labem, 27.6.2015

Memorial Air Show, Roudnice nad Labem, 27.6.2015

V sobotu a neděli 27-28. dubna 2019 se v Plasích koná tradiční Den ve vzduchu s Plzeňským krajem. Den ve vzduchu 2019 je podle mě jednou z must see akcí pro milovníky letadel i vojenské techniky obecně. Co nám letos organizátoři nabídnou?

Program je vskutku pestrý a z nabídky si vybere každý. Již od devíti hodin, kdy se areál otevře veřejnosti, se budou konat první – vyhlídkové a rekreační – lety.

HZS Plzeňského kraje a Policie ČR nabídnou ukázky své práce – hasiči předvedou ukázku zásahu při autonehodě, zatímco policisté si připravili ukázku kynologie, zadržení pachatele nebo vyhledávání drog. A pozor: zatímco na hasiče se můžete těšit v sobotu i v neděli, mrknout se na policejní zásahy budete moci jen v sobotu.

Nabídka představení je široká. Z historických letadel jsou přislíbeny Polikarpov Po-2 Kukuruznik, D.H. 82C Tiger Moth, Bücker Bü-131 Jungmann nebo Beechcraft C-45 v barvách US Air Force, Gaundron G III (pouze v sobotu), z moderních pak Saab JAS-39 Gripen nebo SM-92TE Praga Alfa, což je nový víceúčelový letoun české firmy PRAGA Avia.

Dojde i na akrobatické ukázky – vystoupení na kluzáku Schleicher ASK 21 nebo vystoupení švýcarské skupiny 46 Aviation “Žena na křídlech”. V sobotu své akrobatické číslo předvede Petr Kopfstein, pilot Red Bull Air Race.

A to zdaleka není vše, na programu jsou dále seskoky padákem z letadla Antonov An-2, dobový koncert z 2. světové války nizozemské kapely Sgt. Wilson’s Army Show, představení víceúčelového bojového letounu Aero L-159 Alca a mnohé další. Jednoduše řečeno, rozhodně je na co se těšit :-)

A teď pár důležitých informací:

 • Vstupné:
  • děti do 6 let, ZTP, ZTP/P: vstup zdarma,
  • děti 7-15 let, stání: 50 Kč,
  • dospělí, stání: 250 Kč,
  • zlatá zóna: 600 Kč.

  Vstupenky je možné zakoupit v síti GoOut nebo na místě.

 • Otevírací doba: od 9 do 18 hodin.
 • Veškeré důležité informace o dopravě, vstupenkách, první pomoci atd. můžete najít na oficiálním webu akce v sekci Průvodce .
 • Akce má samozřejmě i založenou událost na Facebooku , kde se rovněž můžete dozvědět veškeré aktuální info.

Osobně jsem na Dnu ve vzduchu ještě nikdy nebyla, ale moc se těším. Tak na viděnou v Plasích ;-)

P.S.: Pokud plaskou leteckou show nestíháte, za dva měsíce se koná další, tentokrát v Roudnici nad Labem – Memorial Air Show . Na té jsem byla v roce 2015 a byl to fantastický zážitek.

Související příspěvky

Facebook