koncerty, reporty, cestování

Masters of Rock 2019, den 2: Hardline, Battle Beast, Amaranthe, Dimmu Borgir a Avantasia

Avantasia na Masters of Rock 2019: Tobias Sammet

Avantasia na Masters of Rock 2019: Tobias Sammet

Druhý den 17. ročníku Masters of Rock nabídl pestrou žánrovou nadílku: hard rock, power metal, pop metal, black metal i metalovou operu, aneb v pátek se představili Hardline, Battle Beast, Amaranthe nebo Avantasia.

Hardline

Kapelu Hardline jsem před jejich vystoupením na Masters of Rock neznala – přesněji řečeno, myslela jsem si to, neb pak jsem zjistila, že znám jejich verzi písničky “Hot Cherie”. A musím říct, Hardline se pro mě stali jedním z nejhezčích překvapení festivalu. Moc se mi líbily jejich songy i jejich projev, pohoda, s jakou hráli a bavili se, jejich pozitivní nálada. Za mě jednoznačně palec hore a kapela, jejíž tvorbu rozhodně musím prozkoumat blíž.

Battle Beast

Battle Beast jsou pro mě, podobně jako Delain, kapelou, kterou vídám pravidelně, zajdu na ni a patří mezi mnou nejnavštěvovanější, i když – opět – ne tak úplně cíleně a dokonce jsem je spolu s Delain dvakrát viděla v rámci stejných akcí – když předskakovali Sabaton.

Tato kapela má svoje kouzlo umocněné silným hlasem zpěvačky Noory Louhimo, která to na pódiu odkáže opravdu parádně rozjet. A že to měla kde rozjet, když Battle Beast zahráli dohromady 14 písní včetně novinek i známých fláků jako “Familiar Hell”, “Black Ninja” či “Out of Control”.

Amaranthe

Někteří na ně nadávají, jiní je milují. Pravdou je, že Amaranthe to naživo umí krásně rozparádit a udělat show. A Vizovice nebyly výjimkou – kapela v čele s krásnou Elize Ryd to fakt rozjela. Jejich metal šmrnclý takřka popovými prvky a okořeněný Henrikovým growlem je plný energie a strhává. No v kotli jsme si zařádili fakt parádně :-)

Amaranthe zahráli plnohodnotný koncertní set čítající 18 písní – zazněly novinky z alba “Helix” i hitovky jako “Digital World” či “Call Out My Name”, která zahajovala přídavek a v té chvíli to v kotli doslova bouchlo, “The Nexus” či “Drop Dead Cynical”. Zahráli i něžnou, romantickou píseň “Amaranthine”, dav zpíval společně s Elize a znělo to hodně dojemně.

Dimmu Borgir

Žánrově Dimmu Borgir jdou těžce mimo mě, ale nachomýtla jsem se na ně cestou na autogramiádu Amaranthe. No, jak řekl kámoš, když nezpívají, tak to zní “jako atmosférický black metal” :-) Tak tu místo povídání máte fotky. (A tradiční setlist k nalezení zde .)

Avantasia

Vrcholem pátečního programu nejen pro nás byla Avantasia , all stars projekt Tobiase Sammeta. V dubnu jsme Avantasii viděli v Praze a ani teď jsme samozřejmě nemohli chybět.

Tobias a spol. nezklamali ani tentokrát (jde to vůbec?). Jelikož je to přece jen show v rámci Moonglow Tour, důraz byl především na písně z tohoto alba, kdy zaznělo 5 novinek z 16 písní celkem. Nemohly chybět ale ani staré dobré pecky jako “The Scarecrow”, “Twisted Mind” či “Sign of the Cross / The Seven Angels”, stejně tak nemohli chybět ani dobře známí hosté jako Jørn Lande, Ronnie Atkins, Bob Catley, Eric Martin a Geoff Tate.

Avantasia byla krásnou tečkou za druhým dnem. Spokojení a unavení jsme šli odpočívat s vidinou toho, že v sobotu nás v podstatě zajímá až večerní program.

Související příspěvky

Facebook