koncerty, reporty, cestování

MetalFest 2017, den 3: Orden Ogan, Avatar, Exodus, Korpiklaani, bratři Cavalerové

MetalFest 2017: Korpiklaani

MetalFest 2017: Korpiklaani

Třetí – a závěrečný – den festivalu nabídl skupiny Embryo, Debauchery, Dr. Living Dead, Double Crush Syndrome, večer pak Orden Ogan, Avatar, Exodus, Korpiklaani a bratry Cavalerovy.

Den začal deštěm, ale fanoušky to ani v nejmenším neodradilo, odpoledne se očekávalo slunce a pravidelní návštěvníci MetalFestu navíc vědí, že tento festival nabízí jen dva druhu počasí: buď je slunce a vedro, nebo je déšť, bláto a zima. Takže po dvou krásných slunečných dnech ten poslední prostě nemohl být špatný :-)

Orden Ogan

Německá skupina Orden Ogan do Česka přijíždí pravidelně, mj. tito Němci v minulosti hráli na Masters of Rock nebo přijeli jako předkapela HammerFall nebo Powerwolf. Mají zde tudíž celkem velkou fanoškovskou základnu, což potvrdil i MetalFest – byla pěkná návštěvnost a skvělá atmosféra.

Dobrý zvuk, skvělá nálada jak samotné kapely, tak i fanoušků, kteří nadšeně zpívali všechny písně společně s frontmanem Sebastianem Levermannem, již zmíněné povedené počasí – co víc je třeba pro divácké štěstí?..

Setlist obsahoval nejlepší a nejoblíbenější songy – “Ravenhead”, “Deaf Among The Blind”, “The Things We Believe In”, “F.E.V.E.R. ” a další.

Avatar

Následovali “šílenci” Avatar – skupina z Göteborgu, jež hraje ve stylu melodic death metal. Mnozí návštěvníci festivalu viděli Švédy poprvé a byli příjemně překvapeni. Avatar předvedli energickou, zapamatovatelnou show, která nikoho nenechala lhostejným.

Setlist se skládal z 10 písní, mezi nimi nechyběly “New Land”, “Hail the Apocalyps”, “Bloody Angel” nebo “Vultures Fly” a “Let It Burn”.

Exodus

Po Avatar vystoupila americká kapela Exodus, která rozhodně potěšila milovníky thrash metalu; debutové album Exodus “Bonded by Blood” je považováno za jeden z milníků tohoto žánru. Zajímavý fakt: jedním ze zakladatelů kapely byl Kirk Hammett, pozdější kytarista jiné thrash metalové legendy – skupiny Metallica.

V setlistu čítajícím 14 písní byly takové hity jako “Bonded by Blood”, “The Toxic Waltz”, “Strike of the Beast”, “Blacklist” nebo stejnojmenná píseň “Exodus”.

Korpiklaani

Předposlední vystoupení večera i celého festivalu patřilo Finům Korpiklaani. Tento kolektiv, jako mnozí jiní hosté MetalFestu, jsou v České republice častými hosty.

Jejich vystoupení jsou zárukou veselí a skvělých zážitků. Spokojeni byli všichni – ti, kdo si je chtěl jen poslechnout a užít si jejich folk metal, i ti, kdo si chtěl naposled užít. V kotli bylo snad vše – i circle pit, i crowdsurfing, i wall of death, a to vše s maximálním respektem vůči ostatním účastníkům. Adrenalin a euforie, pro mnohé úžasné zakončení festivalu v doprovodu písní jako “Vodka”, “A Man With a Plan”, “Rauta”, “Beer Beer”, “Vaarinpolkka” a další.

Bratři Cavalerové

Finále patřilo Maxu Cavalerovi a jeho bratrovi Igorovi: Max & Iggor Cavalera Return to Root. Jak název napovídá, bratři se vrátili do minulosti a prostřednictvím unikátního turné oslavili 20. výročí vydání legendárního alba Sepultury “Roots”.

Právě bratři Cavalerové pro mnohé ztělesňují tu pravou Sepulturu, a jejich vystoupení bylo pro fanoušky kapely a zmíněného alba “Roots” skutečným svátkem. Zahráli všechny písně z alba – a přesně v tom pořadí, v jakém na albu doopravdy jsou. V přídavku zazněly songy “Procreation (of the Wicked)” (cover Celtic Frost) a “Ace of Spades” (cover Motörhead).

Poslední píseň show byla zároveň poslední písní festivalu. Metalfest Open Air Pilsen – tři dny skvělé hudby, krásné atmosféry a nezapomenutelných zážitků – dospěl ke svému konci.

Článek je vložen zpětně dne 6. června 2020 (původně byl psán pro cizojazyčný zpravodajský portál Around Prague ). Měli jsme si užívat druhý den ročníku 2020, žel virus tomu chtěl jinak. Tak si aspoň připomeňme, jak krásný byl MetalFest 2017 :-)

Související příspěvky

Facebook